Projekty, które zostały zrealizowane z funduszy norweskich

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Projekty, które zostały zrealizowane z funduszy norweskich
Posted by

Projekty, które zostały zrealizowane z funduszy norweskich

Projekt: Kulturowe dziedzictwo

 

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie to przykład projektu, u którego podstaw leży turystyka kulturowa. Przedsięwzięcie, wykorzystując Koziołka Matołka jako symbol polskiej kultury dziecięcej, miało na celu przekształcenie Pacanowa w Europejską Stolicę Bajek.

Centrum kryje w sobie bibliotekę z czytelnią i księgarnią, salę kinową i teatralną. Dookoła budynku rozprzestrzenia się ogród ekologiczny z altanami oraz kuźnią, upamiętniającą słynnych kowali z bajki „120 Przygód Koziołka Matołka”. Nad stawem znajduje się mini amfiteatr. Na najmłodszych (i nie tylko) czeka m.in. multimedialna i interaktywna wystawa Bajkowy Świat. Organizowane tu będą różnego rodzaju warsztaty – artystyczne, twórcze, z animacji, teatru. Planowane są tu także targi literatury dziecięcej i młodzieżowej, występy teatrów, seminaria i konferencje.

Otwarte na początku 2010 r. Centrum Bajki cieszy się dużym zainteresowaniem. Ma szansę stać się znakiem rozpoznawczym regionu, przyczyniającym się do rozwoju województwa świętokrzyskiego. Innymi przykładami projektów turystyki kulturowej są Europejskie Centrum Ceramiki w Bolesławcu, czy Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.

 

Fot: Zdjęcia przekazane przez beneficjenta
Źródło: Serwis funduszy norweskich i funduszy EOG (eog.gov.pl)

0 0 1311 13 lipca, 2016 Ciekawostki, News 13 lipca, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.