Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Renowacja szlaków turystycznych
Posted by

Renowacja szlaków turystycznych

MSiT dofinansuje wytyczanie i renowację szlaków turystycznych

Szlaki turystyczne od lat stanowią jeden z kluczowych elementów kształtowania przestrzeni turystycznej w Polsce. Dzięki nim wzrasta dostępność do atrakcji przyrodniczych i kulturowych, a także konkurencyjność poszczególnych regionów naszego kraju. Ministerstwo od lat przeznacza środki na wytyczanie i renowację tras w ramach corocznego konkursu na realizację zadań publicznych z zakresu turystyki.

W niedawno rozstrzygniętym konkursie zadań na rok 2017 w ramach priorytetu pt. „Renowacja szlaków turystycznych na terenie Polski” do realizacji wybrano 4 projekty na łączna kwotę 919 482,97 zł. Należą do nich:

  • Bezpieczne szlaki piesze nizinne, rowerowe i kajakowe (PTTK)
  • Odnowienie i konserwacja sieci górskich szlaków turystycznych podstawą ich dobrego stanu technicznego i bezpiecznego uprawiania turystyki (PTTK COTG)
  • Renowacja oznakowania Podlaskiego Szlaku Bocianiego (Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna)
  • Odnowienie oznakowania 450 km tras rowerowych na terenach gmin: Szklarska Poręba, Świeradów Zdrój, Piechowice,
  • Stara Kamienica, Mirsk (Stowarzyszenie Cyklistów Szklarska Poręba na Dwóch Kółkach)

W roku ubiegłym przeznaczono ponad 780 tys. zł w ramach zadania „Kształtowanie przestrzeni turystycznej poprzez wytyczanie, znakowanie i konserwację szlaków pieszych, narciarskich, rowerowych, wodnych itp., które znajdują się na terenie Polski” . Wśród zarekomendowanych i zrealizowanych projektów znalazły się:

  • Szlak filmowy województwa łódzkiego
  • Odnowienie i konserwacja sieci górskich szlaków turystycznych – w ramach realizacji zadnia odnowiono 3 296,44 km szlaków górskich w Sudetach, Karpatach i Górach Świętokrzyskich
  • Bezpieczne szlaki – wytyczanie, znakowanie i odnowienie szlaków pieszych nizinnych i rowerowych
  • Opracowanie i utworzenie Szlaku Miłosierdzia Bożego
  • Utworzenie markowego produktu turystycznego pn. Szlak Centralnego Okręgu Przemysłowego – na powstałym Szlaku uwzględniono 10 miejscowości a w nich łącznie 50 obiektów

 

Źródło: Ministerstwo Sportu i Turystyki (msport.gov.pl)
Fot: własność redakcji

2 0 1398 13 marca, 2017 News, Sport 13 marca, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.