Sektor kosmiczny w Norwegii i Polsce

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

No related posts were found

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Sektor kosmiczny w Norwegii i Polsce
Posted by

Sektor kosmiczny w Norwegii i Polsce

Delegacja polskiego sektora kosmicznego z wizytą w Norwegii

Przedstawiciele polskich firm, ośrodków naukowych i instytucji publicznych związanych z sektorem kosmicznym wzięli udział w spotkaniach z norweskimi partnerami, w dniach 18-19 października.

W delegacji polskiej, obok reprezentantów firm, wzięli  udział także przedstawiciele Polskiej Agencji Kosmicznej, Polskiej  Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Centrum Badań Kosmicznych PAN, Politechniki Wrocławskiej, a także Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

W pierwszym dniu wizyty odbyło się seminarium i rozmowy biznesowe w Norweskim Centrum Kosmicznym, z udziałem członków Norweskiego Forum Przemysłu na rzecz Aktywności w Przestrzeni Kosmicznej (NIFRO).

Tematem równoległego spotkania w Ministerstwie Spraw Zagranicznych były doświadczenia dyplomacji ekonomicznej Norwegii, która jest realizowana wspólnie przez norweski MSZ i Innovation Norway.

Podczas spotkania w Norweskiej Radzie ds. Badań drugiego dnia wizyty, uczestnicy zapoznali się z norweskim modelem finansowania badań naukowych oraz Polsko-Norweskim Programem Badawczym, w tym wykorzystującymi technologie satelitarne w projektach z zakresu badań polarnych. Delegacja odbyła również wizytę studyjną w zakładach spółki Kongsberg Norspace, gdzie miała możliwość obejrzeć laboratoria, w których produkowane są elementy oprzyrządowania do satelitów.

Prowadzone rozmowy wykazały duże zainteresowanie rozwijaniem już istniejącej współpracy, zwłaszcza środowisk naukowych oraz chęć poszukiwania nowych obszarów współpracy biznesowej.

 

Źródło: Ambasada RP w Oslo (oslo.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

1 0 894 02 listopada, 2016 Nauka i badania, News, Polityka 2 listopada, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.