Świąteczne dekoracje z drewna

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Świąteczne dekoracje z drewna
Posted by

Świąteczne dekoracje z drewna

Świąteczne dekoracje z drewna w barwach Dekoral

Pieczenie ciast, lepienie pierogów, domowe porządki – istnieje wiele sposobów na celebrację nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Wszystko po to, by uchwycić ich niepowtarzalny klimat. Marka Dekoral podpowiada, jak stworzyć unikalne ozdoby, które wprowadzą do naszych domów świąteczną atmosferę.

Wieńce i stroiki z gałązek sosny i świerczyny są bardzo popularne w Polsce. Ich wykonanie wymaga niemałej zręczności i wyobraźni. Nie musimy porzucać pomysłu dekorowania domu, jeśli układanie szyszek i wstążek nie wychodzi nam zbyt dobrze. Wbrew pozorom z kawałka deski i kilku gwoździ również możemy wyczarować efektowne ozdoby w stylu rustykalnym.

Choinka inaczej

Zachwyt świątecznym drzewkiem udziela się każdemu. Czasem do tego stopnia, że każdy z domowników chciałby mieć je we własnym pokoju. W jaki sposób wykonać choinkę, które zmieści się do malutkiego, dziecięcego pokoju? Nie musimy wybierać się do lasu lub targ by znaleźć odpowiednio niewielkie drzewko. W zasadzie wystarczy nam szeroki i dość długi kawałek deski. Na jej powierzchni wyrysujmy kształt choinki a na samym dole deski narysujmy prostokąt, który będzie stanowić pieniek drzewka. Krótką piłą do drewna ostrożnie wytnijmy stworzony kształt a następnie oszlifujmy papierem ściernym i oczyśćmy. Do pomalowanie korony wykorzystajmy Emalię Akrylową Akrylux w kolorze pikantne chilli lub zielony leśny. Po wyschnięciu emalii możemy przystąpić do dekorowania drzewka. Dla lepszego efektu możemy je pokryć Akrylowym Lakierem Transparentnym zmieszanym z pigmentem Złoty Pył lub Iskrzące Srebro. W ten sposób dzieło zostanie utrwalone a drewniana choinka zyska świąteczny blask.

Noworoczne hasło

Po świątecznej gonitwie, jak znajdziemy chwilę wolnego czasu, możemy przygotować specjalne hasło, które doda nam i naszym bliskim energii ducha w nowym roku.

Specjalne zdanie możemy wymalować na niewielkiej drewnianej desce. Do wykonania tego zadania będziemy potrzebowali emalii do drewna i metalu Dekoral Emakol Strong w kolorach: lazurowy oraz czerwony karminowy a także drobnego pędzla kaloryferowego z oferty marki Dekoral Gold. Emalia dostępna jest w małych i ekonomicznych opakowaniach 0,2 l.

Na początku wygładźmy powierzchnię deski papierem ściernym i odpylmy a następnie zaimpregnujmy drewno bezpiecznym środkiem o przeznaczeniu, które pozwala stosować go we wnętrzach. Świetnie więc sprawdzi się Pokost lniany marki Drewnochron. Po wyschnięciu impregnatu możemy przejść do wypisania hasła. Do wykonania tego zadania najlepiej użyć drobnego pędzla kaloryferowego z oferty marki Dekoral Gold. Napis powinien jednocześnie odznaczać się na tle szarej deski i współgrać z intensywnymi kolorami. Całość warto pokryć Akrylowym Lakierem Transparentnym, który utrwali naszą pracę, doda jej satynowego połysku i wydobędzie głębie pasteli. Deseczkę z noworocznym hasłem możemy umieścić przed wejściem do domu.

Źródło: materiały pochodzą ze strony: infowire.pl
fot: freeimages.com

2 0 1248 19 grudnia, 2014 News, Przewodnik 19 grudnia, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.