Szczyt Rady Europejskiej - problem migracji

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Szczyt Rady Europejskiej – problem migracji
Posted by

Szczyt Rady Europejskiej – problem migracji

Rada do Spraw Ogólnych o nadchodzącym szczycie szefów państw i rządów

 

Przygotowania do czerwcowego Szczytu Rady Europejskiej, w tym problem migracji, kwestie gospodarcze oraz Wspólna Polityka Bezpieczeństwa i Obrony były głównymi tematami wtorkowego posiedzenia Rady do Spraw Ogólnych (GAC) w Luksemburgu. Polskiej delegacji przewodniczył sekretarz stanu w MSZ Rafał Trzaskowski.

-W zakresie migracji konsekwentnie podkreślamy przywiązanie do zasady dobrowolności, którą Rada Europejska uzgodniła w kwietniu – podkreślił wiceminister Rafał Trzaskowski. Podczas spotkania Rady ds. Ogólnych w szczególności dyskutowane były kwestie polityki migracyjnej oparte na trzech filarach: redystrybucji uchodźców, polityce powrotów oraz współpracy z państwami trzecimi. -Chcemy odpowiedzialnie pomagać uchodźcom, dlatego każde państwo powinno samodzielnie zadeklarować, co może zrobić i w jakim wymiarze – dodał wiceszef polskiej dyplomacji.

Najbliższa Rada Europejska, która odbędzie się w tym tygodniu, wytyczy też kierunek dalszych prac nad strategią polityki zagranicznej i bezpieczeństwa. Polsce zależy na szerokiej strategii, której punktem centralnym będzie Wspólna Polityka Bezpieczeństwa i Obrony. Trzecim pakietem tematów będą kwestie gospodarcze: agenda cyfrowa, reforma strefy euro i inne działania mające zapewnić wzrost gospodarczy w UE. W dyskusji o rozwoju rynku cyfrowego Polska zabiega o uwzględnienie równomiernego podziału rezultatów działań UE. -Kształtując jednolity rynek cyfrowy trzeba brać pod uwagę konsekwencje geograficzne i wpływ na spójność UE. W obecnej sytuacji gospodarczej i politycznej Europy nie możemy sobie pozwolić na ryzyko wzrostu dysproporcji pomiędzy państwami członkowskimi i jego ewentualne konsekwencje – podkreślił na posiedzeniu wiceminister Rafał Trzaskowski.

Podczas spotkania ministrowie przedyskutowali także pakiet dotyczący lepszego stanowienia prawa oraz zatwierdzili rekomendacje dla państw członkowskich w ramach tegorocznej edycji Semestru Europejskiego. Następnie nastąpi ich polityczna akceptacja przez Radę Europejską.

 

Źródło: msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

0 0 995 25 czerwca, 2015 News, Polityka 25 czerwca, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.