Szokujące nagrania z polskiej fermy świń

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Pomagamy

Szokujące nagrania z polskiej fermy świń
Posted by

Szokujące nagrania z polskiej fermy świń

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! otrzymała szokujące nagrania z jednej z polskich ferm świń.

Materiały zostały nadesłane przez anonimowego pracownika fermy. Widać na nich świnie trzymane w ciasnych metalowych boksach, konające, pozostawione na pastwę losu prosiaki i sterty martwych zwierząt leżące w korytarzach. Pracownik fermy, który nadesłał nagrania zaznaczył, że to nie odosobniony przypadek. Tak wygląda każda ferma.
Na nagraniu widać jedno z pomieszczeń, w którym znajduje się co najmniej kilkadziesiąt zwierząt. Wszystkie są zamknięte w ciasnych, metalowych stanowiskach indywidualnych. Na tyle ciasnych, że nie mogą się obrócić, a jednocześnie tak skonstruowanych, by nie miały ze sobą bliższego kontaktu. Zwierzęta z trudem mogą się położyć.

Maciory z młodymi trzyma się w osobnym pomieszczeniu. Przez cały okres ciąży maciory przebywają w stanowiskach indywidualnych. Po urodzeniu młodych, znajdują się w kojcach porodowych, w których również nie mogą się obrócić i nie mogą dotknąć prosiąt. W naturze mają bardzo silny instynkt macierzyński. Przygotowują odpowiednio miejsce porodu, a po po porodzie zajmują się młodymi. Na fermach ich rolę sprowadza się jednak jedynie do funkcji karmicielki.

W wielu kojcach porodowych, w których przebywają świnie z młodymi, widać martwe lub powoli konające prosiaki, często leżące we własnych odchodach. W nadesłanych materiałach na co drugim nagraniu pojawiają się martwe zwierzęta – w boksach, na korytarzach, często rzucone jedne na drugie w rogu sali.

Hodowcy podkreślają, że dbają o zwierzęta, że nie dzieje się im żadna krzywda. Twierdzą, że drastyczne materiały pokazywane w telewizji pochodzą z zagranicy i nie mają nic wspólnego z polską rzeczywistością. Fundacja Viva! ma teraz niezbity dowód na to, że to nieprawda. Nagrania pochodzą z polskiej fermy, a po ich obejrzeniu nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że dobrostan zwierząt nie znajduje się na liście priorytetów hodowców. Na fermach świnie traktuje się jak maszyny produkcyjne i zupełnie ignoruje ich naturalne potrzeby.

Źródło: materiały pochodzą ze strony : ekonews.com.pl
fot: freeimages.com

1 0 1894 02 grudnia, 2014 News, Przewodnik Grudzień 2, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Polecamy

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.