Tanie linie lotnicze z lotami do Oslo

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Pomagamy

Tanie linie lotnicze z lotami do Oslo
Posted by

Tanie linie lotnicze z lotami do Oslo

Oslo to dla Polaków popularny kierunek podróży – nie tylko ze względu na fakt, iż stolicę Norwegii zamieszkuje kilkadziesiąt tysięcy rodaków. Do Oslo z Polski polecieć można w bardzo atrakcyjnej cenie, już od kilkudziesięciu złotych w obydwie strony.

Loty do Oslo – wiele możliwości

Wystarczy przejrzeć ofertę najtańszych linii lotniczych: irlandzkiego Ryanaira i węgierskiego WizzAira. Samoloty tego pierwszego lądują w norweskim porcie Oslo Moss Rygge (lot z Warszawy średnio trwa ok. 2 h), a najmniej obciążające kieszeń bilety kupić można na lot z Warszawy, Poznania, Gdańska, Wrocławia czy Łodzi – a w dalszej kolejności również z Rzeszowa, Krakowa i Szczecina.

Mimo dostępności połączeń do Oslo z różnych polskich lotnisk, wielu decyduje się wyruszyć z podwarszawskiego Modlina – ceny autokarowych biletów do stolicy dzięki licznym promocjom nie są wygórowane. Samoloty WizzAira z kolei lądują w porcie Oslo Sandefjord Torp, a startują z: Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Lublina, Poznania, Szczecina, Wrocławia i stołecznego lotniska im. Chopina. Połączenia lotnicze do Oslo z Polski (w wyższym przedziale cenowym i niekiedy z przesiadkami) mają w swojej ofercie również Air Baltic czy Norwegian.

Jak dostać się do centrum miasta?

Tanie linie lotnicze korzystają z reguły z mniejszych, peryferyjnych portów – w przypadku stolicy Norwegii z oddalonego o 65 km Oslo Moss Rygge oraz położonego w odległości 110 km Oslo Sandefjord Torp. Z Sandefjord do Oslo dostać się można m.in. autokarami linii Torp Ekspressen. Ich rozkład jazdy dostosowany jest do odlotów i przylotów, więc w razie opóźnienia lotu kierowca z pewnością poczeka. Podróż do centrum miasta trwa ok. 1h 40 min. Z Moss Rygge w stronę centrum odjeżdżają m.in. autokary Rygge Ekspressen. By mieć pewną miejscówkę w autobusie z lotniska, warto wcześniej zabukować bilety przez Internet. A tanie loty do Oslo z Polski znaleźć dzięki internetowej porównywarce cen, która w pierwszej kolejności wyświetla najbardziej atrakcyjne oferty.

Oslo – do domu, do pracy i na urlop

Poszukując tanich biletów lotniczych do Oslo, warto wiedzieć, iż w okresie świątecznym i urlopowym ceny zazwyczaj wzrastają – stąd wiele osób decyduje się odwiedzić rodzinę przed lub po większych świętach.

Podsumowując: Oslo to wciąż jedna z najtańszych, osiągalnych z naszego kraju lotniczych destynacji. Lot Polska – Norwegia może być również pierwszym etapem dłuższej podróży. Z Moss Rygge czy Sandefjord Torp można się dostać autokarem lub pociągiem do głównego lotniska Oslo Lufthavn (do niedawna Oslo Gardermoen). Odlatują stąd samoloty poza Europę – do USA, Kanady, Chin, Tajlandii, Korei Południowej, Singapuru, Maroko czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

9 0 286 05 marca, 2015 News, Turystyka Marzec 5, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Polecamy

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.