Współpraca norweskich i polskich artystek

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Współpraca norweskich i polskich artystek
Posted by

Współpraca norweskich i polskich artystek

„Kiedy najdrobniejszy gest staje się opowieścią”

Jeśli chcesz zobaczyć, co wynikło ze współpracy artystycznej trzech Norweżek z Grupy InEpic: Niny Grieg, Bo Magnus i Gitte Sætre z polską artystką Anną Nawrot, odwiedź do 17 stycznia 2015 r. warszawską Galerię XX1. Wernisaż norwesko-polskiej wystawy miał miejsce 11 grudnia br.

Kiedy najdrobniejszy gest staje się opowieścią
In Which the Smallest Gesture Becomes Epic
Grupa InEpic: Nina Grieg, Bo Magnus, Gitte Sætre – Norwegia, Anna Nawrot – Polska

Cztery artystki: Bo Magnus, Nina Grieg, Gitte Sætre i Anna Nawrot podejmują kwestie, jak najdrobniejsze gesty mogą odgrywać jakąś rolę wobec zakorzenionych struktur w polityce i społeczeństwie.

Grupa InEpic do każdego swego pokazu zaprasza przynajmniej jedną artystkę spoza grupy. W Galerii XX1 jest nią Anna Nawrot, artystka i animatorka sztuki prowadząca Galerię Biała w Lublinie.

Bo Magnus używa w swej sztuce metafor jako negocjacji zakorzenionych struktur, feminizmu, języka, merkantylnych i politycznych systemów. Używa techniki collage’u.

Dla Niny Grieg drogą przekazywania informacji jest malarstwo. Punktem wyjścia są często znalezione obrazy, odnoszące się do równoległego wewnętrznego świata, określonego przez wspomnienia. Jej prace to cięte, przypinane do ścian wielkie płachty papieru.

Gitte Sætre pracuje z fotografią, video i performance. Jej prace badają role i pozycje poprzez generacje, w nawiązaniu do pytań filozoficznych o przebaczenie, winę, wolność, rolę rodziny i politykę.

Anna Nawrot używa tkaniny i używanych ubrań z second handu do tworzenia instalacji o osobistym i feministycznym charakterze.

Warszawska wystawa testuje siłę kobiecej sztuki w kontekście feminizmu i demokracji. Przedstawione są różne praktyki i artystyczne strategie kobiecej ekspresji. Jest to także konfrontacja widza z różnymi praktykami kulturowymi.

Uwaga: 24-26 i 31 grudnia galeria będzie nieczynna.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Norwegii w Polsce
fot: freeimages.com

3 0 1076 17 grudnia, 2014 News, Przewodnik 17 grudnia, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.