Współpraca sądowa pomiędzy Norwegią a Polską

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Współpraca sądowa pomiędzy Norwegią a Polską
Posted by

Współpraca sądowa pomiędzy Norwegią a Polską

Polska jest największym beneficjentem funduszy norweskich, a jednym z obszarów priorytetowych jest sektor sprawiedliwości.

 

„Nie ma wątpliwości, że szeroka współpraca sądowa pomiędzy Norwegią a Polską w ramach tych dotacji stanowi unikalną platformę dialogu politycznego. Polska jest kluczowym graczem w UE, a ten dobry dialog dwustronny jest bardzo cenny dla Norwegii „, powiedział w Warszawie sekretarz Stanu Vidar Brein-Karlsen.

Sekretarz Stanu Vidar Brein-Karlsen odwiedził Warszawę 22 października br.. Złożył wizytę w jednym z warszawskich aresztów śledczych, a także otworzył polsko-norweską konferencję ekspercką na temat upowszechniania stosowania kar nieizolacyjnych i środków probacji. Polska od wielu lat podejmuje wyzwania związane z systemem więziennictwa i w ostatnim czasie zrobiła ogromne postępy w tym zakresie. Jednakże wciąż zmaga się z dużą na tle europejskim populację więźniów, ograniczeniami w przestrzeni oraz infrastrukturą. Norwegia poprzez fundusze norweskie finansuje siedem projektów realizowanych przez Służbę Więzienną, które kładą nacisk na szkolenia i edukację dla więźniów, a także personelu więziennego, zwiększenie wykorzystania alternatyw do sankcji, jak również modernizację urządzeń i technologii informacyjno-komunikacyjnych. Polska Służba Więzienna współpracuje także z Norweską Akademią Kształcenia Służby Więziennej.

Fundusze norweskie wspierają także inne obszary z zakresu wymiaru sprawiedliwości, w tym sądownictwo, a także przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet. Polska od 2004 roku otrzymała 4,7 mld PLN z funduszy norweskich. W obecnym okresie finansowania około 120 mln PLN przeznaczono na wymiar sprawiedliwości i współpracę sądową.

„Ta dwustronna współpraca między Norwegią a Polską przynosi obopólne korzyści. Jesteśmy pod wrażeniem osiągnięć Polski w ostatnich latach”, powiedział Vidar Brein-Karlsen.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony amb-norwegia.pl
Fot: amb-norwegia.pl

2 0 1158 13 listopada, 2014 News, Prawo 13 listopada, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.