Wyprawa morska na Preikestolen

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Wyprawa morska na Preikestolen
Posted by

Wyprawa morska na Preikestolen

Trzydniowa wyprawa morska na Preikestolen za 550 zł

Fjord Line po raz pierwszy proponuje swoim klientom rejs połączony z wyprawą na Preikestolen. Preikestolen – słynna skalna ambona rozpostarta nad Lysefjordem, to jeden z turystycznych symboli Norwegii i jedna z największych atrakcji przyrodniczych na świecie. CNN uznał Preikestolen za najwspanialszy z 50 cudów przyrody na świecie, a Lonely Planet za jeden z najbardziej olśniewających punków widokowych.

Całość wyprawy zajmie nam trzy dni, na pokład wsiadamy w Langesund (Oslo) i tutaj też wracamy, a na szlak zawiezie nas specjalny autobus Fjord Line.

To propozycja dla tych, którzy chcą zobaczyć jedną z największych atrakcji turystycznych na świecie, nie wydać za dużo pieniędzy i nie przeznaczyć na to zbyt dużo czasu. Jak najlepiej zaplanować wyjazd z Polski? Wylecieć z Polski tanimi liniami o poranku i wylądować na lotnisku Sandefjord Torp (Wizz air, bilety od 39 zł, loty z Katowic i Gdańska), to lotnisko jest najbliżej portu w Langesund, skąd o 14:30 wyrusza prom.  Następnego dnia o 6:30 rano dobijamy do portu w Risavika, skąd zostanie postawiony po nas autobus Fjord Line, który zabierze nas pod schronisko Preikestolen Mountain Lodge, skąd wyruszymy na półkę skalną. To pozwoli nam oszczędzić czas i pieniądze na dostanie się tam transportem publicznym. Mamy cały dzień na dojście i zejście, są dwa kursy powrotne autobusu, o 14:30 i 16:00.  W drogę powrotną z Risavika wypłyniemy o 20:00, by następnego dnia rano przypłynąć z powrotem do Langesund.Za trzydniowy rejs wraz z połączeniami na lądzie zapłacimy 97 euro (kabina podstawowa, cena dla członków Fjord Club Premium), cena regularna 111 euro. Jednym słowem za całą 3-4 dniową wycieczkę (zależy jak ułożą się loty z Polski) zapłacimy około 550 zł. Nie musimy się także martwić o nocleg, bo ten mamy zapewniony na promie. Gdybyśmy wyprawę na Preikestolen chcieli zorganizować lecąc samolotem do Stavanger, to za same połączenia autobusowe w dwie strony: z lotniska do Stavanger, ze Stavanger do Fiskepiren (przeprawa promowa) i z Fiskepiren do Tau i z powrotem zapłacimy około 300 zł. Za same autobusy! I ominie nas morska przygoda.

W pakiecie Fjord Line zyskujemy wygodę połączeń i oszczędzamy. Na promie możemy skosztować także wyśmienitego jedzenia – owoców morza, dań na ciepło – koszt obiadokolacji all inclusive to 47 euro, co zważywszy na ceny norweskie jest korzystną opcją. Rezerwacje biletu i szczegóły trasy promowej Langesund (Oslo) – Preikestolen – Langesund https://www.fjordline.com/pl/wszystkie-oferty/mini-rejs-preikestolen-z-langesund/

Rejsy nie odbędą się w dniach 24 i 26 kwietnia 2016, w pozostałe dni odbywają się codziennie. Dojazd z lotniska Sandefjord Torp do portu w Langesund: najpierw autobus nr 182 z Torp do Porsgrunn http://vkt.reiseinfo.no/ruter/r/22-182.htm potem linią M1 z Porsgrunn do Langesund http://www.rutebok.no/nriiisstatictables/tables/ruter/t/08-201.htm#3 , należy dojechać do centrum a stamtąd przejść do portu, 10 min drogi.

Informacje o firmie:

Fjord Line

Fjord Line jest nowoczesną firmą żeglugową obsługującą połączenia promowe z Danii do Norwegii oraz pomiędzy Norwegią a Szwecją. Dwa najnowsze promy: MS Stavangerfjord i MS Bergensfjord zostały dopuszczone do ruchu w 2013 i 2014 roku, są to jedne z najnowocześniejszych na świecie promów. Powstały z myślą o ochronie środowiska naturalnego, są napędzane gazem ziemnym LNG, co jest innowacją w transporcie morskim i pozwala do minimum ograniczyć emisję CO2. Kadłuby obydwu promów powstały w Stroczni Gdańsk, mogą łącznie zabrać na pokład 1500 pasażerów, tyle, co pięć samolotów Boeing 777, kursują z duńskiego portu Hirtshals do norweskich miast: Stavanger, Bergen i Langesund. W ofercie armatora jest także prom MS Oslofjord kursujący pomiędzy Norwegią a Szwecją, oraz najszybsze połączenie morskie między Jutlandią a Półwyspem Skandywanskim nowoczesnym katamaranem Fjord Line Express – rejs trwa jedynie 2 godziny 15 minut! Oprócz ruchu pasażerskiego, Fjord Line realizuje duże zlecenia w zakresie transportu różnego rodzaju pojazdów użytkowych i towarów, czym zajmują się oddziały cargo na terenie Norwegii i Danii. Fjord Line został założony w 1993 roku. Armator aktualnie zatrudnia 430 osób na morzu oraz 170 pracowników w Bergen, Stavanger, Egersund, Langesund, Kristiansand, Hirtshals Sandefjord i Strömstad. Dodatkowo, w sezonie kwiecień – wrzesień liczba pracowników zwiększa się o 150 osób. Firma jest notowana na giełdzie w Oslo.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: infoWire.pl

1 0 1481 17 sierpnia, 2016 Atrakcje Turystyczne, Baza Turystyczna, News, Turystyka 17 sierpnia, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.