Wzrosła produkcja przemysłowa w Norwegii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Pomagamy

Wzrosła produkcja przemysłowa w Norwegii
Posted by

Wzrosła produkcja przemysłowa w Norwegii

Wzrost produkcji przemysłowej w Norwegii w listopadzie 2014 r.

 

Według najnowszych danych Norweskiego Urzędu Statystycznego, w listopadzie 2014 r. produkcja sprzedana przemysłu w Norwegii wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu 2013 r. o 4,2% (w październiku wzrost wyniósł 10,7% r/r). W stosunku do października 2014 r. produkcja spadła o 1,9%.

Utrzymujący się wzrost produkcji sprzedanej przemysłu w norweskiej gospodarce w listopadzie 2014 r. nastąpił przy sprzyjających wynikach wszystkich głównych sekcji. Odpowiadająca za niemalże 72% wartości produkcji sprzedanej ogółem sekcja wydobycia oraz usług powiązanych wzrosła o 1,9%.

Druga pod względem udziału w produkcji przemysłowej ogółem sekcja tj. przetwórstwo przemysłowe zwiększyło poziom produkcji o 4,0%. W sekcji tej najwyższą dynamiką zmian wykazały się grupy produkcji maszyn i narzędzi (o 10,0%) oraz statków, łodzi oraz platform wiertniczych (o 9,2% r/r). Jedyną grupą w tej sekcji, która zmniejszyła poziom produkcji w skali roku, było przetwórstwo ropy, produktów chemicznych oraz produkcja farmaceutyków (spadek o 2,2%).

Pozostałe sekcje tj. górnictwo i wydobywanie oraz elektryczność, gaz i para wodna odnotowały wzrosty o odpowiednio 18,7% oraz 7,0% r/r

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony oslo.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com

3 0 907 15 stycznia, 2015 News Styczeń 15, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Polecamy

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

The crew of ORP on e...
Action anti-smog in...
Can you cut a tree w...
Responsibility for s...
Green production lin...
Natural Energy Fund...
How to increase safe...
Public holidays in D...
Public holidays in A...
Public holidays in G...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.