Wzrosła produkcja przemysłowa w Norwegii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Wzrosła produkcja przemysłowa w Norwegii
Posted by

Wzrosła produkcja przemysłowa w Norwegii

Wzrost produkcji przemysłowej w Norwegii w listopadzie 2014 r.

 

Według najnowszych danych Norweskiego Urzędu Statystycznego, w listopadzie 2014 r. produkcja sprzedana przemysłu w Norwegii wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu 2013 r. o 4,2% (w październiku wzrost wyniósł 10,7% r/r). W stosunku do października 2014 r. produkcja spadła o 1,9%.

Utrzymujący się wzrost produkcji sprzedanej przemysłu w norweskiej gospodarce w listopadzie 2014 r. nastąpił przy sprzyjających wynikach wszystkich głównych sekcji. Odpowiadająca za niemalże 72% wartości produkcji sprzedanej ogółem sekcja wydobycia oraz usług powiązanych wzrosła o 1,9%.

Druga pod względem udziału w produkcji przemysłowej ogółem sekcja tj. przetwórstwo przemysłowe zwiększyło poziom produkcji o 4,0%. W sekcji tej najwyższą dynamiką zmian wykazały się grupy produkcji maszyn i narzędzi (o 10,0%) oraz statków, łodzi oraz platform wiertniczych (o 9,2% r/r). Jedyną grupą w tej sekcji, która zmniejszyła poziom produkcji w skali roku, było przetwórstwo ropy, produktów chemicznych oraz produkcja farmaceutyków (spadek o 2,2%).

Pozostałe sekcje tj. górnictwo i wydobywanie oraz elektryczność, gaz i para wodna odnotowały wzrosty o odpowiednio 18,7% oraz 7,0% r/r

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony oslo.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com

3 0 1373 15 stycznia, 2015 News 15 stycznia, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.