Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Pomagamy

Zbigniew Tyszko odznaczony
Posted by

Zbigniew Tyszko odznaczony

Odznaczenie Krzyżem Wolności i Solidarności

Uroczyste wręczenie Krzyża Wolności i Solidarności Panu Zbigniewowi Tyszko odbyło się w Ambasadzie RP.

Pan Zbigniew Tyszko otrzymał odznaczenie za zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Został w ten sposób uhonorowany za swoją działalności opozycyjną i niezłomną postawę w obronie wolności, praw człowieka i obywatela.

Pan Tyszko podkreślił, że czuje satysfakcję, że działalność opozycyjna i trudne doświadczenia osób takich jak on zaowocowały utworzeniem wolnej Polski. Konsul RP Sławomir Kowalski zwrócił uwagę zebranych na godną szacunku kontynuację działalności Pana Zbigniewa Tyszko już na rzecz polskiej społeczności w Norwegii,  jego zaangażowanie w tworzenie gazety i szkoły polskiej.

Odznaczenie zostało wręczone przez chargé d’affaires Mariana Siemakowicza.

Krzyż Wolności i Solidarności jest nagrodą ustanowioną w 2010 r. dla działaczy opozycji wobec dyktatury komunistycznej, którzy w okresie od 1 stycznia 1956 r. do 4 czerwca 1989 r., z wyłączeniem okresu od 31 sierpnia 1980 r. do 12 grudnia 1981 r., na terytorium Polski co najmniej przez 12 miesięcy:

1. byli aktywnymi członkami nielegalnych organizacji, które stawiały sobie za cel odzyskanie przez Polskę niepodległości i suwerenności lub respektowanie praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, lub
2. prowadzili zagrożoną odpowiedzialnością karną lub represjami działalność na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości i suwerenności lub respektowania praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

http://www.prezydent.pl/prezydent/kompetencje/ordery-i-odznaczenia/odznaczenia/krzyz-wolnosci-i-solidarnosci/

 

Źródło: Ambasada RP w Oslo (oslo.msz.gov.pl)
Fot: oslo.msz.gov.pl

1 0 35 14 grudnia, 2016 News, Polityka Grudzień 14, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Polecamy

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

The crew of ORP on e...
Action anti-smog in...
Can you cut a tree w...
Responsibility for s...
Green production lin...
Natural Energy Fund...
How to increase safe...
Public holidays in D...
Public holidays in A...
Public holidays in G...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.