Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Zbigniew Tyszko odznaczony
Posted by

Zbigniew Tyszko odznaczony

Odznaczenie Krzyżem Wolności i Solidarności

Uroczyste wręczenie Krzyża Wolności i Solidarności Panu Zbigniewowi Tyszko odbyło się w Ambasadzie RP.

Pan Zbigniew Tyszko otrzymał odznaczenie za zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Został w ten sposób uhonorowany za swoją działalności opozycyjną i niezłomną postawę w obronie wolności, praw człowieka i obywatela.

Pan Tyszko podkreślił, że czuje satysfakcję, że działalność opozycyjna i trudne doświadczenia osób takich jak on zaowocowały utworzeniem wolnej Polski. Konsul RP Sławomir Kowalski zwrócił uwagę zebranych na godną szacunku kontynuację działalności Pana Zbigniewa Tyszko już na rzecz polskiej społeczności w Norwegii,  jego zaangażowanie w tworzenie gazety i szkoły polskiej.

Odznaczenie zostało wręczone przez chargé d’affaires Mariana Siemakowicza.

Krzyż Wolności i Solidarności jest nagrodą ustanowioną w 2010 r. dla działaczy opozycji wobec dyktatury komunistycznej, którzy w okresie od 1 stycznia 1956 r. do 4 czerwca 1989 r., z wyłączeniem okresu od 31 sierpnia 1980 r. do 12 grudnia 1981 r., na terytorium Polski co najmniej przez 12 miesięcy:

1. byli aktywnymi członkami nielegalnych organizacji, które stawiały sobie za cel odzyskanie przez Polskę niepodległości i suwerenności lub respektowanie praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, lub
2. prowadzili zagrożoną odpowiedzialnością karną lub represjami działalność na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości i suwerenności lub respektowania praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

http://www.prezydent.pl/prezydent/kompetencje/ordery-i-odznaczenia/odznaczenia/krzyz-wolnosci-i-solidarnosci/

 

Źródło: Ambasada RP w Oslo (oslo.msz.gov.pl)
Fot: oslo.msz.gov.pl

3 0 993 14 grudnia, 2016 News, Polityka 14 grudnia, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.