Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Złote Krzyże Zasługi wręczone
Posted by

Złote Krzyże Zasługi wręczone

Odznaczenie Złotymi Krzyżami Zasługi

Złote Krzyże Zasługi przyznane Pani Halinie Siedlickiej-Rud i jej Małżonkowi Panu Ole Rud zostały uroczyście wręczone w Ambasadzie RP w Oslo.

Obydwa odznaczenia zostały nadane na wniosek Ministra Spraw Zagranicznych przez Prezydenta RP B. Komorowskiego za zasługi w działalności na rzecz Polaków przebywających w Norwegii.

Pani Halina Siedlicka-Rud, która odebrała swoje odznaczenie oraz odznaczenie w imieniu zmarłego Małżonka podkreśliła, że ich wieloletnia działalność wynikała z przyjętych zasad życiowych i z reagowania na potrzeby innych. Jest przekonana, że Mąż byłby bardzo szczęśliwy, gdyby mógł być tutaj i podziękować osobiście. Pani Halina wspominała społecznikowską naturę męża, który spontanicznie angażował się zawsze tam, gdzie widział możliwość działania i niesienia pomocy – aktywnego zarówno w polityce samorządowej jak i w działaniach na rzecz spraw polskich. Pani Halina, animator wyjazdów studyjnych i kontaktów polsko-norweskich, jest nadal związana ze swoją macierzystą uczelnią SGGW, od lat wspierając jej współpracę z norweskimi partnerami i opiekując się przyjeżdżającymi praktykantami.

Odznaczenia zostały wręczone przez chargé d’affaires Radcę Ministra Mariana Siemakowicza.

Krzyż Zasługi

Ustanowiony w 1923 r. nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

Dzieli się na trzy stopnie:

I stopień Złoty Krzyż Zasługi,

II stopień Srebrny Krzyż Zasługi,

III stopień Brązowy Krzyż Zasługi.

http://www.prezydent.pl/prezydent/kompetencje/ordery-i-odznaczenia/odznaczenia/krzyz-zaslugi/

 

Źródło: Ambasada RP w Oslo (oslo.msz.gov.pl)
Fot: KPRP – Ambasada RP (oslo.msz.gov.pl)

1 0 624 27 grudnia, 2016 Kultura i sztuka, News 27 grudnia, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.