Zrealizowane projekty z funduszy norweskich

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Zrealizowane projekty z funduszy norweskich
Posted by

Zrealizowane projekty z funduszy norweskich

Projekty, które zostały zrealizowane z funduszy norweskich i funduszy EOG.

 

Badania naukowe – Program Homing (Powroty) – projekty badawcze we wszystkich priorytetach realizowane przez młodych doktorów powracających do Polski

Przedmiotem Programu jest zwiększenie atrakcyjności prowadzenia badań w Polsce we współpracy z zagranicznymi instytucjami badawczymi w celu zapobiegania odpływowi młodych polskich naukowców z polskich instytucji badawczych.

Program Homing (Powroty) utworzono w celu zachęcenia młodych, zdolnych naukowców do ich powrotu do kraju, przy jednoczesnym wsparciu nawiązywanej przez nich międzynarodowej współpracy naukowej. W ramach programu młodzi doktorzy otrzymują stypendia, a także środki na realizację projektu badawczego i kontynuację współpracy zagranicznej nawiązanej przed powrotem do Polski. Przy realizacji programu Fundacja na rzecz Nauki Polskiej zawarła porozumienie o współpracy z kilkoma instytucjami zagranicznymi. Dzięki temu uczestnicy mogą otrzymać dodatkowe środki. Partner norweski współuczestniczy ponadto w procedurze oceny wniosków naukowców ubiegających się o udział w programie.

Dla dr Iwony Pileckiej z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie powrót do Polski, po siedmioletnim pobycie w zagranicznych ośrodkach naukowych, stanowił trudną decyzję. Zajmuje się ona dziedziną biologii molekularnej i fizjologii komórki po doktoracie uzyskanym w Ludwig Institute for Cancer Research w Uppsali (Szwecja) i podoktorskim stażu w Serono Pharmaceutical Research Institute w Genewie.

– Program Homing stanowi w moim przekonaniu zachętę do podjęcia decyzji o powrocie młodych naukowców do kraju, a tym samym efektywnie zapobiega procesowi tzn. drenażu mózgów. Swoje stypendium przeznaczyłem na implementację nowych obszarów badawczych na rodzimym Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej oraz kontynuowanie współpracy z partnerami amerykańskim z Lawrence Berkeley National Laboratory w dziedzinie syntezy nanomateriałów przy użyciu plazmy mikrofalowej – mówi dr inż. marek Marcinek.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony eog.gov.pl
Fot: freeimages.com

0 0 1153 11 maja, 2016 Ciekawostki, Nauka i badania, News 11 maja, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.