Strona główna » Bezpieczeństwo w Norwegii

Bezpieczeństwo w Norwegii

dodane przez: redakcja
Bezpieczeństwo w Norwegii, policja norweska

Bezpieczeństwo w Norwegii – policja norweska jest dobrze przygotowana

Według lokalnej policji określanej jako Służby Bezpieczeństwa Policji (PST) obecne zagrożenie terrorystyczne w Norwegii jest „prawdopodobne”. Obecny poziom związany ze zwiększonymi środkami bezpieczeństwa w miejscach, które policja w Norwegii uważa za możliwie zagrożone w danym okresie. Możesz spodziewać się większej liczby patroli, intensywniejszych kontroli na przejściach granicznych, lotniskach, w portach oraz częstszych i bardziej szczegółowych kontroli drogowych. 

Policja norweska wszystkie wykroczenia drogowe i zakłócenia porządku publicznego traktuje bardzo surowo. Przepisy w Norwegii powinny być przez Ciebie przestrzegane. Posiadaj ze sobą ważny dowód tożsamości (paszport, dowód osobisty). Zachowaj ostrożność w miejscach publicznych i dużych tłumach. W sytuacji zagrożenia należy ściśle przestrzegać poleceń władz i służb bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo w Norwegii jest na wysokim poziomie, więc Polacy nie muszą niczego się obawiać.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Służby Bezpieczeństwa Policji – pst.no/alle-artikler/pressemeldinger/vurdering-av-trusselbildet-i-norge—november-2017/

Swoją podróż zgłoś w systemie Odyseusz – odyseusz.msz.gov.pl/

Na podstawie materiałów: Ministerstwo Spraw Zagranicznych – gov.pl

Fot: Michael Förtsch | unsplash.com/@michael_f

Podobne artykuły