Strona główna » Biometryczna karta zbliżeniowa w Polsce

Biometryczna karta zbliżeniowa w Polsce

dodane przez: Marta L
Biometryczna-karta-zblizeniowa-w-Polsce

W przyszłym roku polscy klienci potwierdzą płatność odciskiem palca z biometryczną kartą zbliżeniową od MasterCard i Zwipe

 

Warszawa, 21 października 2014 r. – Firmy MasterCard i Zwipe poinformowaly o współpracy, której celem jest stworzenie pierwszej na świecie zbliżeniowej, biometrycznej karty płatniczej ze zintegrowanym czujnikiem odcisku palca. Prezentacja karty odbyła się po udanym programie pilotażowym, przeprowadzonym wspólnie z norweskim Sparebanken DIN. Biometryczna karta płatnicza to odpowiedź na zapotrzebowanie na szybkie i wygodne rozwiązanie płatnicze, spełniające wszystkie współczesne standardy bezpieczeństwa.

Karta Zwipe MasterCard® jest pierwszą na świecie zbliżeniową kartą płatniczą chronioną odciskiem palca. Zawiera ona zintegrowany czujnik biometryczny oraz technologię uwierzytelnienia biometrycznego dostarczoną przez firmę Zwipe. Karta została także wyposażona w zabezpieczenie EMV oraz funkcję płatności zbliżeniowych PayPass™. Dzięki Getin Bankowi, już w 2015 roku będą mogli skorzystać z niej pierwsi polscy klienci.

Mówiąc o nowej karcie, Ajay Bhalla, Prezes Enterprise Security Solutions w MasterCard stwierdził: Wierzymy, że będziemy w stanie zatwierdzić transakcję bez konieczności stosowania haseł lub numerów PIN. Pomóc może nam w tym uwierzytelnienie biometryczne. Jednak jednocześnie musimy zapewnić, by stosowana w tym rozwiązaniu technologia, gwarantowała klientom bezpieczeństwo, a także prostotę i wygodę użytkowania. Wyniki pierwszej próby, dokonanej przez firmę Zwipe, są bardzo zachęcające.

Karta Zwipe MasterCard to pierwsze tego typu połączenie bezpieczeństwa uwierzytelnienia biometrycznego z prędkością i wygodą płatności zbliżeniowych. Odcisk palca właściciela karty jest przechowywany bezpośrednio na niej, a nie na zewnętrznym serwerze. Aktywacja karty następuje poprzez zeskanowanie odcisku palca, po czym można dokonać płatności zbliżeniowej. Uwierzytelnienie biometryczne zastępuje także konieczność wprowadzania kodu PIN, umożliwiając posiadaczom kart dokonywanie płatności o dowolnej wartości, w przeciwieństwie do innych kart zbliżeniowych dostępnych na rynku.

Podczas piątkowego debiutu biometrycznej karty Zwipe MasterCard w Londynie, zaprezentowano także przeprowadzoną przez Getin Bank, pierwszą transakcję płatniczą, wykonaną przy użyciu biometrycznej karty debetowej.

Bezpieczeństwo codziennych płatności to podstawa działalności firmy MasterCard. Aby mieć pewność, że jesteśmy o krok przed oszustami i zapewniamy bezproblemowe rozwiązanie płatnicze, w dalszym ciągu będziemy współpracować z takimi innowatorami, jak firma Zwipe, gdyż to konsumenci zdecydują, w jaki sposób chcą dokonywać płatności – dodał Ajay Bhalla.

Aktualnie firma Zwipe pracuje nad następną generacją karty, która ma się pojawić na rynku w 2015 roku. Ma ona mieć takie same wymiary co standardowa karta płatnicza i współpracować ze wszystkimi terminalami na rynku, jednocześnie pobierając z nich energię niezbędną do dalszego działania.

Kim Humborstad, założyciel i dyrektor generalny firmy Zwipe, dodał – Reakcja na nasz pilotażowy projekt, realizowany wspólnie z firmą Sparebanken DIN, była bardzo pozytywna. Posiadaczom kart podobała się łatwość korzystania z dodatkowego zabezpieczenia. Spotkaliśmy się także z wyjątkowo dobrą reakcją ze strony uczestniczących w pilotażu sprzedawców detalicznych. Dzięki temu projektowi wszyscy jego uczestnicy zdobyli bezcenne informacje zwrotne od klientów oraz doświadczenie, które zostanie z pewnością wykorzystane w dalszych pracach.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony: infowire.pl

fot: freeimages.com

Podobne artykuły