Strona główna » Dynamika tożsamości u dzieci emigrantów

Dynamika tożsamości u dzieci emigrantów

dodane przez: Wojtek P
Dynamika-tozsamosci

„Każdy człowiek potrzebuje korzeni – edukacja kulturowa dzieci i młodzieży polonijnej.”

W dniu 19 marca br. nauczycielki naszej szkoły, pani Ewa Kasprzyk i pani Anna Madoń, wzięły udział w warsztatach dydaktycznych zorganizowanych przez Polską Szkołę w Oslo. Uczestników spotkania powitała dyrektor placówki, pani Hanna Sand. W warsztatach wziął również udział Konsul RP w Oslo, pan Sławomir Kowalski.

Pierwszą część spotkania poprowadziła prof. dr hab. Halina Grzymała-Moszczyńska. Opowiadała o dynamice tożsamości u dzieci emigrantów i o rozdrożach tożsamości dziecka dwukulturowego. Następnie mgr Stella Strzemecka przedstawiła wyniki badań, które przeprowadziła na terenie Norwegii w latach 2014-2016. Dotyczyły one szkoły i środowiska rówieśniczego w doświadczeniu dzieci migrantów.

Część drugą rozpoczęły tańce integracyjne, które okazały się świetną zabawą i lekcją historii. Pani mgr Magdalena Szelc-Mays pokazała, w jaki sposób urozmaicić zajęcia metodą gry i zabawy.

Warsztaty zakończyła mgr Monika Stąpor, która przeprowadziła interesującą lekcję gramatyki o celowniku.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów z innymi szkołami. W warsztatach wzięło udział wielu nauczycieli z polskich szkół w Norwegii.

Pani Ewa Kasprzyk i pani Anna Madoń podzieliły się zdobytą wiedzą i materiałami z gronem pedagogicznym naszej szkoły.

 

Źródło: Polska Szkoła w Bergem (polskaszkolawbergen.no)
Fot: polskaszkolawbergen.no

Podobne artykuły