Strona główna » „Dzień Odblasków” wywodzi się z Norwegii

“Dzień Odblasków” wywodzi się z Norwegii

dodane przez: Piotr B
Dzien-Odblaskow

“Dzień Odblasków” po raz pierwszy w całym kraju

25 stycznia 2017 r.  po raz pierwszy w całym kraju odbył się „Dzień Odblasków”. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie takie przedsięwzięcie organizowane jest co roku. Udział w wydarzeniu wzięły wszystkie podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Wydarzenie promowane było przez znanego rysownika i satyryka Henryka Sawkę – autora rysunków odwzorowanych na opaskach odblaskowych, które były wręczane w ramach działań. W Szczecinie „Dzień Odblasków” przeprowadzono w rejonie Bramy Portowej, gdzie 17 policjantom towarzyszył Henryk Sawka, który oprócz autografów rozdawał opaski odblaskowe z wykonanymi przez siebie rysunkami.

W całym kraju Policjanci drogówki od wczesnych godzin porannych prowadzili działania profilaktyczne mające a celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Można ich było spotkać wszędzie tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci wręczali im odblaski, na których widnieje hasło przewodnie akcji „W nocy nie wystarczy blask księżyca!”.

Dzień Odblasków”  jest organizowany w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” finansowanego ze środków Funduszy norweskich i EOG.

Szczegóły akcji znajdują się na stronie: policja.pl

 

Źródło: Serwis funduszy norweskich i funduszy EOG (eog.gov.pl)
Fot: własność redakcji

Podobne artykuły