Strona główna » Happy Evolution – szczęście Polaków

Happy Evolution – szczęście Polaków

dodane przez: Marta L
Happy-Evolution-szczescie-Polakow

Kto wspiera szczęście Polaków?

 

Możemy zatonąć w lekturze kolejnych amerykańskich poradników o tym jak być szczęśliwym lub… przyłączyć się do wyjątkowego polskiego projektu Happy Evolution i mieć swój wkład w szerzenie sposobów na szczęście. Na platformie WspólnyProjekt.pl ruszyła właśnie zbiórka funduszy na rzecz ruchu Happy Evolution, który nie tylko edukuje w zakresie zdrowia, ale także podpowiada, co warto zrobić, aby czuć się szczęśliwym.

Chcemy być zdrowi i szczęśliwi

Idea projektu opiera się na 10 krokach, które każdy z nas może zastosować we własnym życiu, aby poczuć nowy stan świadomości. Autorka projektu, Żaneta Geltz, od ponad 20 lat interesuje się tematyką zdrowia. Zainspirowana pracą nad pierwszym w Polsce magazynem dla alergików – Hipoalergiczni, postanowiła podzielić się zebraną wiedzą lekarzy, trenerów i ekspertów, by zachęcać do pozytywnych decyzji. A do współtworzenia szczęśliwej społeczności zaprasza młodzież, rodziców, osoby starsze, specjalistów, trenerów, alergików, przewlekle chorych i wszystkich, którzy natkną się na Happy Evolution lub poszukują rozwiązania na swoje codzienne smutki czy wątpliwości. Celem projektu jest dopuszczenie do głosu osób promujących zdrowie, ekologię, sport, rozwój wewnętrzny oraz wszystkich, którzy pozwalają nam odkryć swój własny sposób na szczęście.

Ruch Happy Evolution wspierają dziennikarze i artyści, m.in. Beata Sadowska, Bartłomiej Topa, Agnieszka Cegielska, Kamila Szczawińska. Ale również środowisko lekarskie, które potwierdza zależność między zdrowiem i harmonią w życiu, a poczuciem szczęścia, a wśród nich m.in. dr n. med. Mirosław Mastej – lekarz rodzinny, trener z zakresu medycyny, dr n. med. Danuta Myłek – alergolog i dermatolog, dr n. med. Maria Bortel-Badura – specjalista z zakresu farmakologii klinicznej, mgr Emilia Żurek –pedagog i psychosomatoanalityk. Zdrowe ciało daje siłę do odkrywania samego siebie i odnajdywania szczęścia w prostych czynnościach i codziennych zdarzeniach.

Happy Evolution oferuje alternatywną metodę edukacji dostępnej dla każdego. To ekosystem, którego celem jest czerpanie „od ludzi dla ludzi” bez opierania się na przekazach reklamowych, które na co dzień przeciążają naszą uwagę. Celem jest niezależna, rzetelna informacja. Efektem akcji na platformie Wspólny Projekt ma być kontynuacja ruchu w postaci wydania eBooka oraz drukowanej książki z poradami i wywiadami, uruchomienia serwisu edukacyjnego online, a także prowadzenia edukacji w szkołach i poradniach lekarskich. Założeniem jest pokazanie nie tylko „co” należy zrobić, ale „jak” to robić, czyli jak pokonać trafną drogę do upragnionego miejsca zwanego szczęściem. Bycie bohaterem swojego życia to najlepsza nagroda. Stara zasada głosi, że „jeśli chcesz coś zrobić dobrze, zrób to sam”. Pierwszy etap projektu trwa do 30 kwietnia, a do zebrania w nim jest 5000 zł. Podaj dalej.

Każdy z nas jest autorem

Platformy crowdfundingowe zyskują coraz większą popularność i są alternatywnym źródłem finansowania niezależnych inicjatyw i nietypowych, czasem ekscentrycznych projektów. To także sposób, aby zaistnieć ze swoim pomysłem przed szerszą publiką i zrealizować marzenia. Działanie jest proste – autor prezentuje swój projekt i cel, jaki chce osiągnąć oraz szacuje koszt przedsięwzięcia. Każdy Internauta może dołożyć się do realizacji projektu, wpłacając online dowolną kwotę. Wpłaty zaczynają się już od symbolicznej złotówki.

Crowdfunding to dość młody sposób na aktywizację społeczeństwa, który doskonale wpasowuje się w trend przenoszenia relacji, życia i komunikacji do Internetu. Dociera do każdego, dlatego autorka ruchu Happy Evolution, Żaneta Geltz zdecydowała się spróbować swoich sił i zwróciła się do użytkowników platformy wspolnyprojekt.pl. Już od połowy lutego każdy może wesprzeć edukację zdrowotną oraz tworzenie swoistego ekosystemu pod szyldem Happy Evolution. Wartość projektu to 5000 zł. Co otrzymamy w zamian?

„Zależy mi na tym, aby każdy poczuł się uczestnikiem Happy Evolution. Dlatego ten, kto nas wesprze, zostanie wyróżniony specjalnym tytułem bohatera Happy Evolution. Pomysł na tytuł powstał jeszcze przed uruchomieniem projektu, gdy niektóre osoby z dumą same siebie w ten sposób określały, chwaląc się przed swoimi znajomymi małymi sukcesami. A zaczynały choćby od prostej gimnastyki czy ograniczenia cukru na co dzień. Poczuły się wyraźnie lepiej po zrobieniu dobrego uczynku dla siebie, zaczęły o tym rozmawiać z przyjaciółmi czy koleżanką w pracy i ..tak wciągają kolejne osoby!” zdradza Żaneta Geltz. „Przy wpłacie od 30 zł każdy otrzyma nasz wyjątkowy e-book z 10 krokami do zdrowia, szczęścia i równowagi.” – dodaje.

“Ja już jestem Happy Evolution Hero, a Ty?”

Wyróżnień za wsparcie projektu Happy Evolution jest wiele, a jego forma zależy od wielkości wpłaconej kwoty, począwszy od 1zł. A za 90 zł można zdobyć pakiet zawierający jedną z koszulek promujących ruch – z motywującymi nadrukami do wyboru: Back to the roots, Less is more, Do it yourself lub Your move.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

Podobne artykuły