Strona główna » Inauguracja Programu stypendialnego im. Ignacego Łukasiewicza

Inauguracja Programu stypendialnego im. Ignacego Łukasiewicza

dodane przez: Piotr B
program-stypendialny

Wiceminister Joanna Wronecka na inauguracji Programu stypendialnego im. Ignacego Łukasiewicza

Jestem przekonana, że dzięki nauce w Polsce zdobędziecie wykształcenie i umiejętności, które przyczynią się do poprawy warunków życia w waszych krajach – powiedziała wiceminister Joanna Wronecka, inaugurując drugą edycję Programu stypendialnego im. Ignacego Łukasiewicza dla najbardziej uzdolnionej młodzieży z krajów rozwijających się.

W uroczystej inauguracji wzięło udział kilkudziesięciu tegorocznych stypendystów programu studentów i doktorantów z krajów Afryki Subsaharyjskiej, Ameryki Łacińskiej i Azji. Wiceszefowa polskiego MSZ przypomniała w wystąpieniu postać Ignacego Łukasiewicza, pioniera przemysłu naftowego, który był odpowiedzialnym przedsiębiorcą, dbającym o godne warunki zatrudnienia: – Niech osiągnięcia patrona tego programu, dopingują was do podejmowania wyzwań w waszym życiu zawodowym i prywatnym – życzyła stypendystom.

Program stypendialny im. Ignacego Łukasiewicza został uruchomiony w 2015 roku i jest współfinansowany przez MSZ. Jego celem jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego państw rozwijających się poprzez podnoszenie poziomu wykształcenia i kwalifikacji zawodowych ich obywateli. Stypendyści programu mają możliwość rozpoczęcie w Polsce studiów magisterskich w obszarze nauk ścisłych i technicznych oraz podjęcia studiów doktoranckich w wybranych dziedzinach nauk. W roku akademickim 2016/2017 w programie uczestniczy ponad 130 stypendystów.

 

Źródło: Polska Pomoc (polskapomoc.gov.pl)
Fot: polskapomoc.gov.pl

Podobne artykuły