Strona główna » Kon-Tiki: Dalekomorska Wyprawa

Kon-Tiki: Dalekomorska Wyprawa

dodane przez: Tomasz G
Kon-Tiki-Dalekomorska-Wyprawa

Norweska superprodukcja z muzyką na żywo w Krakowie!

 

Największa norweska produkcja o wyprawie pięciu śmiałków pod wodzą norweskiego etnografa Thora Heyerdahla, którzy przemierzają Pacyfik na drewnianej tratwie, połączyła polskich i norweskich artystów. 25 września publiczności polskiej zaprezentowany zostanie z muzyką na żywo (!) film „Kon-Tiki: Dalekomorska Wyprawa”. Ten nietypowy projekt powstał we współpracy Krakowskiego Biura Festiwalowego, orkiestry Sinfonietta Cracovia z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Kosmorama z Trondheim.

Wyprawa Kon-Tiki to adaptacja bestsellerowej książki norweskiego podróżnika i etnografa Thora Heyerdahla, który aby udowodnić rewolucyjną tezę o zasiedleniu Polinezji przez mieszkańców Ameryki Południowej, decyduje się na desperacki krok. Razem z pięcioma innymi śmiałkami (z których tylko jeden zna się na żeglarstwie) wyrusza w rejs przez Pacyfik, za środek transportu mając drewnianą tratwę o nazwie Kon-Tiki. Do pokonania mają 8.000 kilometrów. Jest rok 1947! Zapierająca dech w piersiach realizacja, znakomita gra aktorska, pełna efektów specjalnych wartka akcja i porywająca muzyka Johana Söderqvista, doczekała się pierwszej w historii Norwegii nominacji do Oscara i Złotego Globu.

Dzięki wsparciu z funduszy norweskich, polscy widzowie zasmakują filmu Kon-Tiki: Dalekomorska Wyprawa z niezwykłą oprawą muzyczną na żywo. Ponadto, zobaczyć można unikalną wystawę archiwalnych zdjęć z wyprawy „Kon-Tiki” powstałą we współpracy z Muzeum Kon-Tiki z Oslo. Będzie też okazja do spotkania się z Norwegami, twórcami filmu: autorem scenariusza Petterem Skavlanem, producentem filmowym Aage Aaberge’iem i producentem muzycznym Bradem Haehnelem.

A dla dzieci przewidziane są warsztaty muzyczno-ekologiczne Morskie opowieści, poświęcone wyprawie Thora Heyerdahla i instrumentarium Wysp Pacyfiku.

A wszystkie te wydarzenia odbędą się w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Więcej informacji na stronie Festiwalu

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Norwegii w Polsce

fot: amb-norwegia.pl

 

Podobne artykuły