Strona główna » Konkurs „Wybitny Polak” w Norwegii

Konkurs „Wybitny Polak” w Norwegii

dodane przez: Wojtek P
Konkurs-Wybitny-Polak-w-Norwegii

Siódma edycja konkursu „Wybitni Polacy” w Norwegii

Do 1 maja br. jury oczekuje na zgłoszenia kandydatów do miana Wybitnego Polaka w Norwegii Konkurs, już tradycyjnie , organizuje Polsko-Norweskie Stowarzyszenie Młodych Profesjonalistów – Young Polish Norwegian – Young Polish Norwegian Professionals Associationrofessionals Association – UCI.

Konkurs „Wybitny Polak” powstał jako inicjatywa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” http://www.terazpolska.pl/pl/wybitny-polak .

Konkurs „Wybitny Polak” to okazja do zaprezentowania osób, które poprzez swoją działalność i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania pozytywnego wizerunku Polski i Polaków na świecie, a także do przybliżenia sylwetek tych rodaków, którzy bardzo często znani i szanowani na emigracji, pozostają anonimowi dla Polaków mieszkających w kraju.

Tytuł „Wybitnego Polaka” może być przyznany w 5 kategoriach:

BIZNES: kandydatami mogą być osoby prowadzące udokumentowaną działalność gospodarczą, które osiągnęły znaczne sukcesy i pozycję w swojej dziedzinie.

KULTURA: kandydatami mogą być zarówno osoby tworzące kulturę: kompozytorzy, pisarze, poeci, malarze itp., nawiązujący w swojej twórczości do Polski, jak również osoby działające na rzecz promocji kultury polskiej.

NAUKA: kandydatami mogą być osoby, które prowadzą działalność naukową lub dydaktyczną w placówkach funkcjonujących poza granicami Polski.

OSOBOWOŚĆ: kandydatami mogą być osoby, wyróżniające się aktywnością, zaradnością, inicjatywą, np. w życiu społecznym.

MŁODY POLAK: kandydatami mogą być osoby, które nie ukończyły 35 roku życia i odniosły sukces w jednej z powyższych kategorii lub, których działalność w sposób pozytywny oddziałuje na lokalną społeczność i przyczynia się do budowy pozytywnego wizerunku Polaków i Polski wśród lokalnej społeczności.

Zgłoszeń mogą dokonywać organizacje, stowarzyszenia i związki polonijne w Norwegii, jak i osoby prywatne.

Formularze zgłoszeniowe oraz inne dokumenty, których złożenie jest wymagane przy dokonywaniu zgłoszeń kandydatów stanowią załączniki do regulaminu konkursu. Regulamin określa szczegółowe zasady organizacji konkursu “Wybitny Polak“.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się w Filharmonii w Oslo (Oslo Konserthus) w dniu 13 maja.

W tym roku gali towarzyszyć będzie koncert Czesława Mozila.

Zobacz relację z gali rozdania nagród w 2016 r.:
 

 

Źródło: Ambasada RP w Oslo (oslo.msz.gov.pl)
Fot: oslo.msz.gov.pl

Podobne artykuły