Strona główna » Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Królowej Sonji w Oslo

Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Królowej Sonji w Oslo

dodane przez: Marta L
Miedzynarodowy-Konkurs-Muzyczny-im-Krolowej-Sonji-w-Oslo

Rafał Pawnuk uczestnikiem Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Królowej Sonji

 

W dniach 11-21 sierpnia 2015 r. w Oslo odbędzie się 27. edycja Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Królowej Sonji. Do konkursu zakwalifikowało się 41 śpiewaków operowych z 23 krajów, w tym Rafał Pawnuk z Polski.

Rafał Pawnuk (bas-baryton) jest absolwentem Akademii Muzycznych w Bydgoszczy (klasa Profesora Leszka Skrli) i Krakowie (klasa Profesora Marka Rzepki).

Po raz pierwszy wystąpił na scenie w Bydgoszczy, na drugim roku studiów, wykonując partię solową w Requiem W. A. Mozarta. W 2011 roku otrzymał 1. nagrodę na XIII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti we Vrablach (Słowacja). Jest również laureatem wielu innych, polskich i międzynarodowych wyróżnień.

W sezonie 2012/2013 związany był z zespołem Opery w Brnie, gdzie debiutował jako Banko w operze Makbet G. Verdiego. Wystąpił tam również w takich rolach, jak: Wodnik (Rusałka), Król (Aida) i Markiz d’Obigny (Traviata).

W latach 2012-2014 był członkiem Studia Operowego przy monachijskiej Bayerische Staatsoper.

Jesienią 2013 roku razem z Filharmonią w Liverpoolu wykonał partię Cesarego Angelotti w Tosce Pucciniego, wziął także udział w Festiwalu Anima Mundi w Pizie, gdzie wystąpił w Mszy koronacyjnej Mozarta z bawarską Orkiestrą Radiową NDR. Na początku sezonu 2014/2015 występował w polskiej premierze opery “Kupiec wenecki” Andrzeja Czajkowskiego w Operze Narodowej w Warszawie. Brał udział w kursach mistrzowskich Brigitte Fassbaender (Niemcy), Edith Wiens (Kanada), Rudolfa Piernay’a (Niemcy), Margreet Honig (Holandia), Rosemarie Landry (Kanada), Evy Blahovej (Słowacja), Paula Esswooda (Anglia) i Ryszarda Karczykowskiego.

 

Źródło: oslo.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

Podobne artykuły