Strona główna » Pamięć ofiar wypadków samochodowych w okręgu Buskerud

Pamięć ofiar wypadków samochodowych w okręgu Buskerud

dodane przez: Piotr B
Pamiec-ofiar-wypadkow-samochodowych-w-okregu-Buskerud

Upamiętnienie ofiar wypadków samochodowych w okręgu Buskerud

Ambasador Stefan Czmur, wraz z przedstawicielami norweskich władz rządowych i lokalnych, oddał cześć pamięci ofiar wypadków samochodowych, do których doszło na terenie okręgu Buskerud. Wśród wspominanych ofiar wypadków był obywatel Polski.

Ceremonia upamiętniająca osoby, które zginęły w wypadkach samochodowych w Buskerud w latach 2013-2015 odbyła się 10 stycznia 2016 r. i została zorganizowana przez władze okręgu. W uroczystości uczestniczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu, Amund Drønen Ringdal oraz wojewoda Buskerud, Helen Bjørnøy.

Główna część uroczystości odbyła się w kościele Åssiden w Drammen. Modlitwę w intencji wspominanych ofiar wypadków poprowadził proboszcz parafii, Dag Kaspersen. Zapalono także świece na cześć każdej z tych osób. Na zakończenie biskup Tunsberg, Per Arne Dahl wygłosiłprzemówienie adresowane do rodzin i najbliższych ofiar wypadków samochodowych.

Oprawę muzyczną ceremonii stanowił koncert norweskiego artysty Jonasa Fjelda.

Jedną z osób, których pamięć została uczczona podczas uroczystości, był obywatel Polski, który 20 stycznia 2015 r. zginął w wypadku samochodowym na terenie wchodzącej w skład okręgu Buskerud gminy Flå.

Źródło: Ambasada RP w Oslo (oslo.msz.gov.pl)
Fot: freeimages.com

Podobne artykuły