Strona główna » Polacy i ich drukarka 3D – Zortrax M200

Polacy i ich drukarka 3D – Zortrax M200

dodane przez: Marta L
Polacy-i-ich-drukarka-3D-Zortrax-M200

Polska drukarka 3D, Zortrax M200, najlepsza na świecie

 

Urządzenie olsztyńskiej firmy Zortrax zostało najwyżej ocenione przez największą na świecie społeczność skupioną wokół druku 3D.

Warszawa, 1 kwietnia 2015 r. – Firma Zortrax, lider w dziedzinie druku 3D w Polsce, poinformowała, że jej drukarka 3D Zortrax M200, została uznana za najlepsze urządzenie desktopowe w prestiżowym rankingu serwisu 3DHubs.com. Polski produkt wygrał z 399 innymi urządzeniami z całego świata.

Najnowszy raport na temat trendów w druku 3D z kwietnia 2015 r. powstał na bazie danych gromadzonych przez społeczność 3D Hubs, oznacza to, że przy jego tworzeniu pod uwagę wzięto dane dotyczące 13 500 urządzeń do druku 3D z ponad 150 krajów zarejestrowanych w serwisie oraz tysiące zamawianych wydruków. Raport uwzględnia nie tylko najlepsze urządzenia w kategoriach maszyn desktopowych oraz przemysłowych ale również tak interesujące dane jak najczęściej używane oprogramowanie przy tworzeniu trójwymiarowych modeli do wydruków, najbardziej aktywne miasta na mapie światowego druku 3D czy nawet geograficzny podział miejsc, w których wydruki 3D są zamawiane najczęściej. 3D Hubs, to serwis internetowy, w którym właściciele drukarek 3D mogą otrzymywać zlecenia na wydruki od osób, które nie dysponują takim sprzętem a jednocześnie największa na świecie społeczność skupiona wokół druku 3D.

Drukarka Zortrax M200 została uznana za najlepsze urządzenie desktopowe pod względem jakości wydruku spośród 400 uwzględnionych w kwietniowym rankingu drukarek 3D tego rodzaju. Trafiają do niego wyłącznie maszyny, które zgromadziły na swoim koncie ponad 25 recenzji. Polski produkt uzyskał 4,81 punktu na 5 możliwych na podstawie 243 recenzji.

„Wyróżnienia otrzymywane od społeczności skupionej wokół druku 3D cieszą nas podwójnie, pokazują bowiem, że stworzyliśmy produkt, który odpowiada na realne potrzeby użytkowników” – powiedział Rafał Tomasiak, CEO Zortrax. „To zresztą już drugi raz, gdy społeczność 3D Hubs doceniła nasze rozwiązanie – w ubiegłym roku nasza drukarka została uznana za najlepsze urządzenie typu plug&play”.

Drukarka Zortrax M200 charakteryzuje się wysoką jakością wydruku przy niewielkim koszcie zakupu (sugerowana cena detaliczna urządzenia wynosi 6 900 zł netto). Urządzenie kierowane jest do profesjonalistów z branż, w których potrzebne jest szybkie prototypowanie, między innymi projektantów, architektów, inżynierów i wielu innych. Drukarka Zortrax M200 sprzedawana jest obecnie w 49 krajach świata w tym w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Niemczech oraz oczywiście w Polsce.

Pełną wersję raportu znaleźć można na stronie: http://www.3dhubs.com/trends

3D Hubs to największa na świecie i najszybciej rosnąca sieć drukarek 3D w 7 000 lokalizacji w 140 krajach. Misją serwisu jest zapewnienie dostępu do technologii druku 3D jak największej ilości osób na całym świecie przez łączenie posiadaczy drukarek 3D (Hubs) z potencjalnymi klientami. Jest to też największa i najszybciej rozwijająca się społeczność skupiona wokół zjawiska, jakim jest druk 3D.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

Podobne artykuły