Strona główna » Polacy mogą już korzystać z platformy PLUS IP

Polacy mogą już korzystać z platformy PLUS IP

dodane przez: Marta L
Polacy-moga-juz-korzystac-z-platformy-PLUS-IP

Polscy naukowcy mogą już korzystać z platformy PLUS IP

 

Polscy badacze mogą już korzystać ze strony internetowej Polsko-Amerykańskiego Programu Innowacji. To wspólna inicjatywa amerykańskiego Departamentu Stanu i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Platforma umożliwia współpracę i kontakt polskiej nauki z amerykańskimi inwestorami.

PLUS IP (Poland – U.S. Innovation Program) to program wsparcia dla uczelni i jednostek badawczych oraz firm innowacyjnych działających w Polsce. “Jego głównym celem jest umożliwienie komercjalizacji wyników badań oraz promocja polskich dokonań na arenie międzynarodowej” – informuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Strona internetowa, dostępna pod adresem: www.plusip.nauka.gov.pl, będzie pełniła funkcję platformy, która umożliwi kontakt między obydwiema stronami. Naukowcy mogą zamieszczać na niej opisy swoich innowacji i projektów i zachęcać amerykańskie firmy do zainteresowania się ich badaniami. Możliwy jest również bezpośredni kontakt z zarejestrowanymi na stronie firmami.

Organem zarządzającym PLUS IP będzie Polsko-Amerykańska Rada Innowacji, złożona z przedstawicieli m.in. organizacji rządowych i najważniejszych instytucji naukowych z obydwu państw, m.in.: Stowarzyszenie TOP 500, NCBiR, PAN, PARP oraz Komitet Polityki Naukowej. W ramach PLUS IP utworzony zostanie również fundusz kapitałowy złożony ze środków unijnych oraz funduszy prywatnych. Pieniądze będą przeznaczane przede wszystkim na rozwój wspólnych innowacji.

Źródło: PAP Nauka w Polsce | www.naukawpolsce.pap.pl
Fot: freeimages.com

Podobne artykuły