Strona główna » Polska Szkoła w Porsgrunn

Polska Szkoła w Porsgrunn

dodane przez: Piotr B
polska-szkola-w-porsgrunn

Uroczyste otwarcie Szkoły Społecznej i Przedszkola im. Marka Grechuty w Porsgrunn w regionie Telemark

Licznie przybyli goście, w tym przedstawiciele polskich i norweskich władz, wzięli udział w otwarciu szkoły i przedszkola w dniu 5 listopada br.

W trakcie uroczystości Dyrektor Biura do Spraw kontaktu z Polakami za Granicą w Kancelarii Prezydenta RP Pan Kazimierz Kuberski odczytał list od Prezydenta RP skierowany do wszystkich gości i kadry nauczycielskiej.

Ambasadę RP w Oslo reprezentował chargé d’affaires Marian Siemakowicz oraz Konsul Sławomir Kowalski. Obecni byli także przedstawiciele władz norweskich: Burmistrz Porsgrunn, szef komuny Porsgrunn i szef komuny Skien.

Zaproszeni goście zostali powitani przez dzieci piosenkami, wierszami i występami aktorskimi. Pani Dyrektor Katarzyna Baranowska podkreśliła, że powstanie polskiej szkoły było możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców, owocnej współpracy z administracją w kraju i wsparciu norweskich władz lokalnych.

W szkole i przedszkolu, otwartych w każdą sobotę, uczy się około 40 dzieci. Nauka rozpoczęła się już w końcu sierpnia br. Oprócz edukacji zgodnej z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej szkoła oferuje dzieciom szeroką ofertę zajęć dodatkowych.

 

Źródło: Ambasada RP w Oslo (oslo.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

Podobne artykuły