Strona główna » Polsko-norweski spektakl Greger Grinebiter

Polsko-norweski spektakl Greger Grinebiter

dodane przez: Piotr B
Polsko-norweski-spektakl-Greger-Grinebiter

Premiera polsko-norweskiego spektaklu GREGER GRINEBITER w Cornerteateret w Bergen, 2 września br.

Open Window Theatre zaprosił na swoją drugą premierę przygotowaną przez polskich i norweskich artystów. Przedstawienie familijne pełne humoru, które zawiera elementy teatru formy, plastycznego oraz teatru ruchu, a całość wzbogacają multimedialne projekcje.

Tytułowy bohater jest honorowym członkiem Stowarzyszenia dla Zrzęd, Mendoz i Innych Skwaszonych Panów. Łatwo się domyślić, że nie należy on do najsympatyczniejszych w bloku. To największa zrzęda, jaką widział świat, co jednocześnie stanowi dla niego powód do dumy. Ten „szlachetny” tytuł znajduje się jednak teraz w stanie zagrożenia i może mu zostać odebrany przez nowowprowadzoną sąsiadkę, Dordi Pieśń-Ptaka, zawodową krzykaczkę. Na osiedlu nie ma miejsca dla nich dwojga. Jedynym wyjściem jest zorganizowanie osiedlowych zawodów, których celem jest wyłonienie mistrza w uprzykrzaniu życia innym mieszkańcom.

„Greger Grinebiter” to spektakl rodzinny, w który wpisana jest duża doza humoru. Komizm sytuacyjny, zaskakujące zwroty akcji i karykaturalne rysy postaci w połączeniu z innowacyjnymi rozwiązaniami scenicznymi stanowią ciekawą jakość.

Siedziba Open Window Theatre znajduje się w Bergen. Projekt jest owocem międzynarodowej współpracy norwesko-polskiej – reżyser Przemysław Jaszczak i scenograf Mateusz Mirowski znani są już publiczności z poprzedniej realizacji OWT „Snill” („Grzeczna”), cieszącej się uznaniem publiczności. Muzyka do spektaklu to dzieło artystki muzyki elektronicznej Sandy Kolstad i kompozytora Bjarniego  Frímanna Bjarnasona. W rolach głównych wystąpią Dominika Minkacz-Sira, założycielka OTW oraz Arild Brakstad. Przedstawienie powstało na podstawie książki Camilli Kuhn, a autorką adaptacji i tekstów piosenek jest Magda Żarnecka. Nad sprawnym przebiegiem produkcji czuwa Ingrid Faanes.

2.09 – premiera godz. 18.00, Cornerteateret, Bergen.

Spektakle:
3.09 – 15.00 i 17.00
4.09 – 12.00 i 17.00
10.09 – 15.00 i 17.00
11.09 – 12.00 i 17.00

bilety: www.ticketco.no
www.openwindowtheatre.com

 

Źródło: Ambasada RP w Oslo (oslo.msz.gov.pl)
Fot: oslo.msz.gov.pl

Podobne artykuły