Strona główna » Pożegnaj cienkie i osłabione włosy

Pożegnaj cienkie i osłabione włosy

dodane przez: Beata B
pozegnaj-cienkie-i-oslabione-wlosy

Nie każda kobieta może pochwalić się z natury gęstymi i mocnymi włosami. Przeważnie jest tak, że sprawiają nam one, mniejsze lub większe, kłopoty. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, ale na szczęście istnieje równie wiele sposób na poradzenie sobie z kłopotami. Trzeba tylko poznać wroga i zaopatrzyć się w skuteczną broń do walki.

Dlaczego włosy sprawiają kłopoty?

Winowajców jest wielu. Jednym z nich jest pogoda, dlaczego? Pomyśl o zimie. Niestety, to nie tylko malownicze płatki śniegu i biały puch skrzący się pod nogami. Przede wszystkim to mróz, wiatr, ogrzewane pomieszczenia oraz wiele warstw ubrań z czapkami i szalikami na czele. Wszystko to sprawia, że włosy stają się suche (stąd już tylko krok do łamania), elektryzują się i puszą. Upalne lato również nie jest naszym sprzymierzeńcem: klimatyzacja, silne promieniowanie słoneczne, słona i chlorowana woda…

Dochodzą to tego jeszcze uszkodzenia mechaniczne, które znacznie przyczyniają się do przerzedzenia włosów, dochodzi do tego, np. przy okazji zakładania torebki na ramię, kiedy przygniatasz włosy paskiem. Większość kobiet w takiej sytuacji bezwiednie je wyciąga, powodując uszkodzenia i wyrywając kosmyki. Szkodliwe jest też “rozczesywanie na siłę”, szczególnie gdy powstały jakieś supełki.

Częste farbowanie, suszenie suszarką, używanie prostownicy i lokówki, oprócz tego, że przesusza, sprawia też, że włosy stają się cienkie i osłabione.

Natomiast zła dieta, zmęczenie i stres może prowadzić do nadmiernego wypadania.

Jak zregenerować włosy?

Na szczęście półki w drogeriach są po brzegi wypełnione wszelakimi kosmetykami przeznaczonymi do pielęgnacji włosów. Wśród nich znajdują się szampony, odżywki, maski, mgiełki, olejki, itp.

Jak dokonać dobrego wyboru? Zacznij od określenia rodzaju swoich włosów i problemów z jakimi się borykasz, np.:

  • przetłuszczająca się skóra głowy,
  • rozdwojone końcówki,
  • suche włosy,
  • cienkie włosy,
  • brak blasku,
  • blaknący kolor,
  • łupież,
  • puszenie,
  • elektryzowanie,
  • itp.

Najlepsze efekty przynosi stosowanie całej serii produktów z jednej linii, np. szamponu, odżywki i maski, wtedy działanie jest kompleksowe i wzmocnione, a dodatkowo wzajemnie się uzupełnia.

Problemów jest wiele, ale zdecydowanie dominuje ogólne osłabienie, a większość kobiet skarży się na zbyt cienkie włosy, które nie wyglądają dobrze i utrudniają tworzenie efektownych fryzur. W takim wypadku należy szukać produktów do zadań specjalnych.

Pogrubienie struktury włosa

Maska do włosów L’Oreal Paris Elseve Fibralogy to specjalista w zakresie pogrubiania struktury włosa, który dodatkowo intensywnie odżywia. Produkt w swoim składzie zawiera Filloxane – wyjątkową molekułę, która rozprzestrzenia się wewnątrz włosa i dobudowuje dodatkową strukturę, dając tym samym natychmiastowe uczucie grubszych włosów. Gęstość wzrasta po każdym użyciu maski. Dodatkowo produkt chroni włosy przed szkodliwym działaniem suszarki oraz uszkodzeniami spowodowanymi stylizacją. Należy go stosować raz lub dwa razy w tygodniu. Dla wzmocnienia efektu warto zaopatrzyć się w pozostałe produkty z tej serii, czyli: szampon, odżywkę, aktywator gęstości oraz dwufazowy eliksir. Przy tak kompleksowej pielęgnacji i regularnym stosowaniu możesz pożegnać cienkie i osłabione włosy na zawsze.
Ciesz się piękną fryzurą i niesamowitą gęstością, a gdy twoje włosy mają inne przypadłości – nie martw się, na wszystko jest lekarstwo. Wystarczy dobrze poszukać.

Fot: lorealparis.pl

Podobne artykuły