Strona główna » Scandinavian Business Club

Scandinavian Business Club

dodane przez: Tomasz G
Scandinavian-Business-Club

Scandinavian Business in North Poland

W październiku 2013 roku w Białogardzie (Północno-Zachodnia Polska) odbyła się międzynarodowa konferencja pn. „Scandinavian Business in North Poland”. W konferencji uczestniczyło 80 przedstawicieli 40 skandynawskich firm, które prowadzą produkcję w Polsce Północnej. Wśród uczestników konferencji zrodził się pomysł kolejnych spotkań środowiska gospodarczego ze Skandynawii w ramach „Scandinavian Business Club”.

Spotkania klubu odbywają się w Pałacu w Rymaniu (Północno-Zachodnia Polska), którego właścicielem jest obywatel Szwecji.

Pod koniec maja br. podczas ostatniego spotkania Scandinavian Business Club gościem specjalnym był Ambasador Królestwa Szwecji w Polsce Pan Staffan Herrstrom, któremu towarzyszył Pan Daniel Larsson – Radca Handlowy Ambasady Szwedzkiej w Polsce.

Ambasador Królestwa Szwecji w Polsce Pan Staffan Herrstrom i Pan Daniel Larsson z dużym zadowoleniem przyjęli informacje o powstaniu Scandinavian Business Club.

Nie jest to przypadek, że pomysł zintegrowania biznesu ze Skandynawii w ramach klubu zrodził się w Północno-Zachodniej Polsce, w regionie skupiającym najwięcej firm ze Skandynawii – stwierdził Robert Madejski Prezes Zarządu „Invest-Park Białogard”

Zapraszamy na spotkania klubu także właścicieli i członków zarządów oraz kadrę menadżerską spółek ze Skandynawii, którzy rozważają inwestycje w Polsce. „Scandinavian Business Club” to dostęp do rzetelnej informacji o Polsce – powiedział Bertil Larsson Prezes Zarządu Pałacu w Rymaniu.

Uczestnicy „Scandinavian Business Club” pozytywnie odnieśli się do pomysłu wydawania klubowego Newslettera. Newsletter „Scandinavian Business Club”  zdecydowanie wpłynie na lepszy obieg informacji i większą integrację środowiska gospodarczego ze Skandynawii prowadzącego działalność gospodarczą w Polsce. Newsletter – Scandinavian Bussines Club jest to klubowe wydanie, w którym skandynawskie firmy mogą umieszczać informacje o swojej działalności w Polsce. Następne rozszerzone wydanie Newsletter’a zostało zaplanowane na wrzesień br.

Zachęcamy do korzystania z Newsletter’a wydania dedykowanego dla biznesu ze Skandynawii.

Osoby powiązane z biznesem skandynawskim zainteresowane udziałem w kolejnych spotkaniach Scandinavian Bussines Club oraz umieszczeniem informacji w Newsleterze prosimy o kontakt z Panem Pawłem Pawlakiem – Senior Project Manager w „Invest-Park Białogard” tel. kom. + 48 600 899 138 – biuro@investparkbialogard.pl.

Więcej informacji na temat Scandinavian Bussines Club i konferencji „Scandinavian Business in North Poland” można uzyskać na stronie www.investpoland.info  w zakładce Scandinavian Business Club.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z projektem „Invest-Parku”, który skierowany jest do firm z kapitałem skandynawskim planujących uruchomienie lub rozwój produkcji w Polsce i wyrażenia swojej opinii na temat projektu.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Oslo

Polecamy artykuły:

NPCC norwesko polska współpraca
Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka
Premiera książek norweskiej pisarki Herbjørg Wassmo
Dzień wolności podatkowej

Podobne artykuły