Strona główna » System Charge & Drive został wdrożony w Norwegii

System Charge & Drive został wdrożony w Norwegii

dodane przez: Marta L
System-Charge-&-Drive-zostal-wdrozony-w-Norwegii

Fortum rozwija system Charge & Drive we współpracy z McDonald’s

Rośnie popularność samochodów elektrycznych oraz zapotrzebowanie na stacje ładowania tego rodzaju pojazdów. Dostrzegając ten zwyżkowy trend, Fortum rozpoczęło współpracę z siecią restauracji McDonald’s, która zakłada rozwój systemu Charge & Drive poprzez instalację stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenach należących do restauracji. McDonald’s to kolejna znana firma, po BMW, Renault, Volkswagenie, Nissanie i Tesli, która zdecydowała się na podjęcie współpracy z Fortum w tym obszarze.

System Charge & Drive to kompleksowe rozwiązanie wspierające ideę zrównoważonego transportu, łączące w sobie budowę niezbędnej infrastruktury i nowoczesną oraz przyjazną obsługę klienta. Projekt został uruchomiony w 2011 roku w Szwecji w odpowiedzi na dynamicznie rozwijający się rynek samochodów typu plug-in. Po sukcesie w tym kraju, system Charge & Drive został wdrożony także w Norwegii i Finlandii. Fortum przewiduje, że do połowy 2015 roku norweska sieć będzie posiadać łącznie 145 punktów ładowania, z kolei w krajach nordyckich w sumie ma ich być od 250 do 500.
– Dostrzegamy potencjał samochodów elektrycznych, dlatego konsekwentnie inwestujemy w rozwój oferty dla właścicieli tego typu pojazdów. Współpraca podjęta z siecią restauracji McDonald‘s pozwoli na dotarcie do większego grona odbiorców i dodatkowo ułatwi im dostęp do dobrze zlokalizowanych punktów szybkiego ładowania. Tego rodzaju działania wpisują się w strategię Fortum, która opiera się na oferowaniu rozwiązań wykorzystujących innowacyjne, bezemisyjne i zrównoważone technologie – mówi Izabela Van den Bossche z komunikacji korporacyjnej Fortum.
Intensywna rozbudowa systemu Charge & Drive w Norwegii wynika z wysokiej świadomości ekologicznej użytkowników samochodów elektrycznych, a także polityki państwa, oferującej długoterminowy program wsparcia, który uwzględnia ulgi podatkowe na zakup tego rodzaju pojazdów czy bezpłatne korzystanie ze stacji ładowania akumulatorów. Dzięki temu Norwegia jest liderem wśród krajów rozwijających e-mobility.
Charge & Drive wpisuje się w strategię Fortum, zakładającą zbalansowane zarządzenie odpowiedzialnością ekonomiczną, ekologiczną i społeczną.

Źródło: Agencja Informacyjna Newsrm TV – newsrm.tv
Fot: freeimages.com

Podobne artykuły