Strona główna » Tanie linie lotnicze z lotami do Oslo

Tanie linie lotnicze z lotami do Oslo

dodane przez: Tomasz G
Tanie-linie-lotnicze-z-lotami-do-Oslo

Oslo to dla Polaków popularny kierunek podróży – nie tylko ze względu na fakt, iż stolicę Norwegii zamieszkuje kilkadziesiąt tysięcy rodaków. Do Oslo z Polski polecieć można w bardzo atrakcyjnej cenie, już od kilkudziesięciu złotych w obydwie strony.

Loty do Oslo – wiele możliwości

Wystarczy przejrzeć ofertę najtańszych linii lotniczych: irlandzkiego Ryanaira i węgierskiego WizzAira. Samoloty tego pierwszego lądują w norweskim porcie Oslo Moss Rygge (lot z Warszawy średnio trwa ok. 2 h), a najmniej obciążające kieszeń bilety kupić można na lot z Warszawy, Poznania, Gdańska, Wrocławia czy Łodzi – a w dalszej kolejności również z Rzeszowa, Krakowa i Szczecina.

Mimo dostępności połączeń do Oslo z różnych polskich lotnisk, wielu decyduje się wyruszyć z podwarszawskiego Modlina – ceny autokarowych biletów do stolicy dzięki licznym promocjom nie są wygórowane. Samoloty WizzAira z kolei lądują w porcie Oslo Sandefjord Torp, a startują z: Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Lublina, Poznania, Szczecina, Wrocławia i stołecznego lotniska im. Chopina. Połączenia lotnicze do Oslo z Polski (w wyższym przedziale cenowym i niekiedy z przesiadkami) mają w swojej ofercie również Air Baltic czy Norwegian.

Jak dostać się do centrum miasta?

Tanie linie lotnicze korzystają z reguły z mniejszych, peryferyjnych portów – w przypadku stolicy Norwegii z oddalonego o 65 km Oslo Moss Rygge oraz położonego w odległości 110 km Oslo Sandefjord Torp. Z Sandefjord do Oslo dostać się można m.in. autokarami linii Torp Ekspressen. Ich rozkład jazdy dostosowany jest do odlotów i przylotów, więc w razie opóźnienia lotu kierowca z pewnością poczeka. Podróż do centrum miasta trwa ok. 1h 40 min. Z Moss Rygge w stronę centrum odjeżdżają m.in. autokary Rygge Ekspressen. By mieć pewną miejscówkę w autobusie z lotniska, warto wcześniej zabukować bilety przez Internet. A tanie loty do Oslo z Polski znaleźć dzięki internetowej porównywarce cen, która w pierwszej kolejności wyświetla najbardziej atrakcyjne oferty.

Oslo – do domu, do pracy i na urlop

Poszukując tanich biletów lotniczych do Oslo, warto wiedzieć, iż w okresie świątecznym i urlopowym ceny zazwyczaj wzrastają – stąd wiele osób decyduje się odwiedzić rodzinę przed lub po większych świętach.

Podsumowując: Oslo to wciąż jedna z najtańszych, osiągalnych z naszego kraju lotniczych destynacji. Lot Polska – Norwegia może być również pierwszym etapem dłuższej podróży. Z Moss Rygge czy Sandefjord Torp można się dostać autokarem lub pociągiem do głównego lotniska Oslo Lufthavn (do niedawna Oslo Gardermoen). Odlatują stąd samoloty poza Europę – do USA, Kanady, Chin, Tajlandii, Korei Południowej, Singapuru, Maroko czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Fot: fru.pl

Podobne artykuły