Strona główna » Wybory za granicą – Norwegia

Wybory za granicą – Norwegia

dodane przez: Monika K
wybory za granicą

Wybory za granicą do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz referendum ogólnokrajowe

Prezydent RP ogłosił, że 15 października 2023 roku odbędą się wybory do Sejmu RP i Senatu RP. Równocześnie, zgodnie z decyzją Sejmu RP, w tym samym dniu odbędzie się ogólnokrajowe referendum.

Osoby przebywające za granicą będą miały możliwość oddania swojego głosu w wyborach i referendum w specjalnych obwodach głosowania, które zostaną utworzone na podstawie rozporządzenia Ministra Spraw Zagranicznych, zgodnie z ustawą z 5 stycznia 2011 roku, znaną jako Kodeks Wyborczy.

Według ustalonego kalendarza wyborczego, informacje dotyczące numerów i lokalizacji obwodowych komisji wyborczych zostaną udostępnione publicznie do 25 września 2023 roku.

Po utworzeniu obwodów głosowania za granicą, osoby zainteresowane będą mogły składać wnioski o wpisanie się do spisu wyborców u konsula.

Wszelkie istotne informacje związane z wyborami i referendum w Norwegii, w tym dotyczące tworzenia obwodów głosowania oraz rozpoczęcia zbierania zgłoszeń do spisów wyborców, będą sukcesywnie publikowane w dedykowanej zakładce “Wybory i Referendum 2023”.

Informacje na temat wyborów i referendum znajdziesz również na stronach internetowych Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego.

Na podstawie materiałów z serwisu: Polska w Norwegii | gov.pl

Fot: gov.pl

Podobne artykuły