Strona główna » Leczenie w Norwegii dla turystów

Leczenie w Norwegii dla turystów

dodane przez: Marta L
leczenie-w-norwegii-dla-turystow

Leczenie w Norwegii dla turystów – karta EKUZ

 

Informacje dotyczące o zagrożeniach sanitarno-epidemiologicznych podaje norweski Urząd ds. Zdrowia Publicznego (www.fhi.no). Przed przyjazdem do Norwegii nie ma obowiązku szczepienia się. Leczenie w Norwegii Obywatelów z Polski objętych ubezpieczeniem z NFZ jest takie same jak obywateli Norwegii , którzy są objęci ubezpieczeniem zdrowotnym EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Jeżeli Polski obywatel chce skorzystać z porady medycznej w publicznej służbie zdrowia to musi opłacić tzw. udział własny (opłata zryczałtowana nie podlegająca refundacji)

Osoby z norweskim systemem ubezpieczenia zdrowotnego również opłacają udział własny. Przykładowymi opłatami są : wizyta u lekarza podstawowej opieki – ok. 140 NOK w ciągu dnia, ok.240 NOK wieczorem, w nocy oraz w dni świąteczne (wizyta domowa – odpowiednio ok. 190 NOK, ok. 300 NOK). Wizyta u specjalisty w ciągu dnia – ok. 190 NOK .Leczenie w Norwegii dzieci do lat siedmiu jest bezpłatne. Dodatkowe informacje są umieszczone na stronie internetowej NFZ.

Osoba , która przyjeżdża do Norwegii i nie ma ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce powinna wykupić przy przyjazdem do Norwegii indywidualną polisę ubezpieczeniową, która obejmuje chociaż koszty leczenia, koszty transportu medycznego, jak również ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków. Jest to potrzebne ponieważ koszty leczenia w Norwegii do wysokie.

 

Na podstawie materiałów: Polak za granicą – poradnik (polakzagranica.msz.gov.pl)
Fot: freeimages.com

Podobne artykuły