Ozdrowieńcy w Norwegii – informacje o certyfikatach, testach, pandemii Testy przed przyjazdem do Norwegii Osoby, które przechodziły już COVID-19 w okresie ostatnich 6 miesięcy i posiadają certyfikat COVID w Norwegii (ozdrowieńcy w Norwegii). Jest potwierdzeniem, są zwolnione z obowiązku wykonywania testu przed przyjazdem do kraju. Test po przyjeździe do Norwegii Każdy podróżny jest zobowiązany wykonać…
Kategoria: Nauka i badania

Rekrutacja do Polskiej Szkoły w Norwegii
REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2017/2018 Zgłoszenia na adres e-mail: szkolapolska@fredrikstad.com.pl Tytuł wiadomości „Rekrutacja2017/2018” Zapisy dzieci w przedziale wiekowym od 3 do 16 roku życia. Szkoła pracuje w roku szkolnym 2017/2018 według programu Podstawa programowa dla uczniów polskich uczących się za granicą, opracowaną w ramach projektu systemowego MEN „Włącz Polskę”. Rozpoczynając naukę u nas uczeń otrzymuje…

Dynamika tożsamości u dzieci emigrantów
„Każdy człowiek potrzebuje korzeni – edukacja kulturowa dzieci i młodzieży polonijnej.” W dniu 19 marca br. nauczycielki naszej szkoły, pani Ewa Kasprzyk i pani Anna Madoń, wzięły udział w warsztatach dydaktycznych zorganizowanych przez Polską Szkołę w Oslo. Uczestników spotkania powitała dyrektor placówki, pani Hanna Sand. W warsztatach wziął również udział Konsul RP w Oslo, pan…

Polacy zgłaszają coraz więcej wniosków patentowych
Polskie technologie mogą podbić świat. Konieczne jest jednak zbudowanie własnego wzorca innowacji Choć Polacy zgłaszają coraz więcej wniosków patentowych, także do Europejskiego Urzędu Patentowego, to na milion obywateli przypada ich zaledwie 12. Aby rozwój był możliwy, konieczna jest współpraca biznesu i nauki, nie można też bezkrytycznie przyjmować zachodnich wzorców, ale stworzyć własną wzorzec innowacji ugruntowany…

Kreatywny dzieciak w Norwegii
Zajęcia dydaktyczne – kreatywny dzieciak Kolejne spotkanie za nami! Było rewelacyjnie – jak zwykle w naszej szkole. Uśmiechnięte buźki naszych Maluchów oraz Rodziców wyrażają więcej niż tysiące słów. Jesteśmy dla Was, dla Waszych dzieci i uwielbiamy to, co robimy. Rodzicu przyjdź i przekonaj się, a przede wszystkim daj szansę Twojemu dziecku ma lepszy start! Rozpoczynamy…

Kreatywny Dzieciak w szkole we Fredrikstad
Spotkanie 18.02.2017 Odbyło się kolejne spotkanie (18.02.2017 godz. 9:30) w Szkole Polskiej we Fredrikstad. Wszystkie zajęcia dydaktyczne odbyły się zgodnie z planem. Zapraszamy również na kółko fotograficzne, muzyczne oraz plastyczne, które są organizowane na 5 godzinie lekcyjnej. Tego dnia odbyły się po raz pierwszy zajęcia pt: „Kreatywny Dzieciak” od godz. 13:30 do godz. 14:15. Koszt…

Nauka bez opłat w sieci
Nauka bez opłat nie tylko w bibliotekach, ale i w sieci Otwarte repozytoria, cyfrowe biblioteki, bezpłatne czasopisma naukowe – naukowcy mają sporo możliwości, by za darmo legalnie korzystać w sieci z najnowszych publikacji naukowych. Badaczom i wydawnictwom, które chcą otworzyć dostęp do swoich treści pomaga Platforma Otwartej Nauki działająca w ICM UW. Spośród ok. 2…

Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu
Projekt Predefiniowany pn. „Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu”. Współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009- 2014. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat projektu oraz do regularnego odwiedzania naszej strony. Podstawa i uzasadnienie realizacji Projektu Podstawą realizacji Projektu jest Program operacyjny PL 13 ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu, realizowany w ramach Norweskiego…

Zebranie Rodziców w Szkole we Fredrikstad
Kolejne spotkanie już 04.02.2017 Drogie Dzieci i Rodzice Zapraszamy na kolejne spotkanie w Polskiej Sobotniej Szkole we Fredrikstad. Dzieci, planowo rozpoczną zajęcia dydaktyczne i kółka zainteresowań. Zakończenie zajęć 14:30. Rodziców o godzinie 12:00 zapraszamy na zebranie z Panią Dyrektor Aleksandrą Adamik. Na zebraniu mile widziani wszyscy rodzice naszych obecnych uczniów oraz rodzice, którzy planują zapisać…

Norgesskolen
Norgesskolen – szkoła w Norwegii Norgesskolen jest otwarta dla dzieci / młodzieży od 9 do 18 lat z całego świata. Uczniowie otrzymują instrukcję w języku norweskim, wiedza o społeczeństwie i historii. Norgesskolen działa od 15 lipca do 1 sierpnia 2017 roku w pięknej okolicy powiatu Telemark. Uczniowie mogą korzystać ze wszystkich udogodnień w szkole. Wielu…

Kolejne zajęcia w Polskiej Szkole we Fredrikstad
Kolejne zajęcia w Polskiej Szkole we Fredrikstad w nowym roku Drodzy Rodzice i Opiekunowie, Kochani Uczniowie Witamy Wszystkich serdecznie w Nowym Roku 2017. Wracamy do polskiej szkoły, zajęcia już 14.01.2017 jak zawsze rozpoczynamy 9:30 – wraz z kółkami zainteresowań trwają do 14:30. Ważne informacje Szkolne: Mgr Aleksandra Adamik została dyrektorem Dydaktycznym Szkoły, wchodzi do Zarządu…

Inauguracja Programu stypendialnego im. Ignacego Łukasiewicza
Wiceminister Joanna Wronecka na inauguracji Programu stypendialnego im. Ignacego Łukasiewicza Jestem przekonana, że dzięki nauce w Polsce zdobędziecie wykształcenie i umiejętności, które przyczynią się do poprawy warunków życia w waszych krajach – powiedziała wiceminister Joanna Wronecka, inaugurując drugą edycję Programu stypendialnego im. Ignacego Łukasiewicza dla najbardziej uzdolnionej młodzieży z krajów rozwijających się. W uroczystej inauguracji…

Mobilne życie, niemobilne przestrzenie – projekt
„Mobilne życie, niemobilne przestrzenie”. Projekt badawczy Szanowni Państwo, W sobotę 26 listopada naszą szkołę odwiedziła Pani Izabela Czerniejewska. W ramach Centrum Badań Migracyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza Pani Izabela Czerniejewska realizuje projekt na temat migracji kobiet (Polek) do Norwegii. Szczególnie interesuje ją kwestia edukacji polskich dzieci – zarówno w szkołach norweskich, jak i w polskiej…

Kolejne spotkanie w Polskiej Szkole we Fredrikstad
Zapraszamy na kolejne spotkanie w naszej szkole Zajęcia rozpoczynają się planowo 9:30, 26.11.2016. Lekcje dydaktyczne oraz zajęcia dodatkowe odbywają się bez zmian. Nie ma zajęć logopedycznych, przełożone zostały na 10.12. Tego dnia będzie nagrywany krótki film o naszej szkole, film posłuży celom propagowania naszej szkoły. Prosimy poinformować dzieci o obecności kamery. Film ma być odzwierciedleniem…

Polska Szkoła w Porsgrunn
Uroczyste otwarcie Szkoły Społecznej i Przedszkola im. Marka Grechuty w Porsgrunn w regionie Telemark Licznie przybyli goście, w tym przedstawiciele polskich i norweskich władz, wzięli udział w otwarciu szkoły i przedszkola w dniu 5 listopada br. W trakcie uroczystości Dyrektor Biura do Spraw kontaktu z Polakami za Granicą w Kancelarii Prezydenta RP Pan Kazimierz Kuberski…

Polsko-norweska solidarność
Polsko-norweska solidarność w nowym Centrum Historii we Wrocławiu Nowopowstałe Centrum Historii “Zajezdnia” to osiem części ułożonych chronologicznie od 1945 roku. To opowieść o Wrocławiu i Wrocławianach, to opowieść o historii Polski. To także miejsce dokumentujące narodziny niezależnego ruchu związkowego „Solidarność” w 1980 roku. To właśnie we Wrocławiu, w zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, gdzie dziś stanęło…

Sektor kosmiczny w Norwegii i Polsce
Delegacja polskiego sektora kosmicznego z wizytą w Norwegii Przedstawiciele polskich firm, ośrodków naukowych i instytucji publicznych związanych z sektorem kosmicznym wzięli udział w spotkaniach z norweskimi partnerami, w dniach 18-19 października. W delegacji polskiej, obok reprezentantów firm, wzięli udział także przedstawiciele Polskiej Agencji Kosmicznej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Centrum Badań Kosmicznych PAN, Politechniki Wrocławskiej, a…

Spotkanie dzieci w szkole we Fredrikstad
Spotkanie dzieci w szkole we Fredrikstad już 22.10.2016 roku Spotkanie dzieci w sobotniej szkole rozpoczynamy tradycyjnie o godz: 9:30. Będzie to ramowy dzień zajęć dla wszystkich grup wiekowych. Z Cyklu projektu „Ocalić od zapomnienia„, tego dnia będziemy gościli pana Jacka Juniszewskiego. Jest on przedstawicielem emigracji solidarnościowej i przedstawicielem nieistniejącego już Polsko-Norweskiego Towarzystwa Kulturalnego *Kultura*. Pan…

Wieczór poświęcony Witoldowi Pileckiemu w Oslo
Wieczór poświęcony Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu w Litteraturhuset Niezwykła historia życia Rotmistrza Pileckiego, jego dokonania i raporty z obozu w Auschwitz zostały opowiedziane i przypomniane we fragmentach filmu w Litteraturhuset w Oslo. Rotmistrz Witold Pilecki, był jedynym człowiekiem, który dał się wysłać do Auschwitz (19 września 1940), aby tam zorganizować sieć oporu i wzajemnej pomocy oraz…

Fundusze norweskie na zmniejszanie różnic w Europie
2,8 mld EUR na zmniejszanie różnic w Europie Środkowej i Południowej 15 krajów Europy Środkowej i Południowej skorzysta ze środków w wys. ok. 2,8 mld EUR, które zostały udostępnione w ramach funduszy norweskich na zmniejszanie różnic społecznych i gospodarczych w tych regionach. Negocjacje dotyczące sposobu wykorzystania tego finansowania przez poszczególne kraje już się rozpoczęły. Umowa…

Warsztaty Metodyczne dla Dzieci Polonii norweskiej
Warsztaty Metodyczne dla Nauczycieli, Rodziców oraz Dzieci Polonii norweskiej „Chcesz dowiedzieć się jak działa mózg dziecka dwujęzycznego? Przyjdź na warsztaty dr Małgorzaty Chojak” Gdzie?: Szkoła Polska we Fredrikstad, Skolegata 2. Kiedy?: 07-09.10.2016 – szczegóły poniżej Kto?: Dr Małgorzata Chojak wraz ze studentami z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Co?: Trzydniowe seminarium połączone z praktycznymi zabawami…

Polskie szkoły w Norwegii
Polskie szkoły w Norwegii – wykaz: 1. Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w OSLO http://www.polskaszkolawoslo.pl podlega Ministerstwu Edukacji i Nauki RP, a bezpośrednio Ośrodkowi Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą z siedzibą przy ul. Rolnej 175D w Warszawie. Dyrektor KATARZYNA SŁABOWSKA – WACHOWIAK, tel. kom.: 92290808, e-mail: k.wachowiak@wp.pl Zajęcia odbywają się w: Tøyen Skole- Hagegata…

Studia w Norwegii
Studia w Norwegii – wykaz uczelni: Ansgar Teologiske Høgskole Fredrik Fransonsvei 4 NO-4635 Kristiansand Tel: +47 381 065 00 Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo Maridalsveien 29 0175 Oslo Tel: +47 22 99 70 00 Atlantis medisinske høgskole Kongsveien 30 0193 Oslo Tel: (+47) 23 30 42 10 Barratt Due Musikkinstitutt Lyder…

Zrealizowane projekty z funduszy norweskich
Projekty, które zostały zrealizowane z funduszy norweskich i funduszy EOG. Badania naukowe – Program Homing (Powroty) – projekty badawcze we wszystkich priorytetach realizowane przez młodych doktorów powracających do Polski Przedmiotem Programu jest zwiększenie atrakcyjności prowadzenia badań w Polsce we współpracy z zagranicznymi instytucjami badawczymi w celu zapobiegania odpływowi młodych polskich naukowców z polskich instytucji…

Wybitny Polak w Norwegii – finał konkursu
16 kwietnia w Oslo Konserthus poznamy laureatów tegorocznej edycji konkursu „Wybitny Polak” w Norwegii. Początek gali finałowej o godz. 17:00. Statuetki „Wybitnego Polaka” zostaną wręczone podczas uroczystej gali z udziałem Ambasadora RP w Królestwie Norwegii, J. E. Pana Stefana Czmura oraz przedstawicieli władz norweskich i Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. Galę finałową uświetni koncert…

Lato w Norwegii – oferty dla studentów
Letnie szkoły w Norwegii Jeśli władasz dobrze językiem norweskim lub angielskim i chcesz spędzić lato w Norwegii, korzystając z ciekawej oferty dla studentów i zbierając punkty ECTS, zapoznaj się z letnią ofertą uniwersytetów i innych szkół wyższych w Norwegii. – International Summer School in Oslo – University of Oslo (7 weeks end of June –…

Badania DNA średniowiecznych Słowian
Biolodzy wkopują się w DNA Słowian Badania DNA średniowiecznych Słowian mogą wyjaśnić, czy chrystianizacja doprowadziła do istotnych zmian w populacji ludzi, którzy zamieszkiwali tereny Polski. Jednak odczytanie genomu sprzed tysiąca lat to nie bułka z masłem – opowiada PAP dr Martyna Molak-Tomsia. Czy osoby, których ciała znaleziono na danym stanowisku archeologicznym, były jakoś ze…

Bal Karnawałowy w Polskiej Szkole
Bal Karnawałowy w Polskiej Szkole we Fredrikstad Ważną nowinę ogłaszamy i na Bal Karnawałowy 23. stycznia 2016 do Polskiej Szkoły zapraszamy!!! Drodzy rodzice/opiekunowie przygotujcie proszę swym pociechom karnawałowe przebranie, bo muzyka grać od 12:00 do 14:30 nie przestanie!!! Zarząd Szkoły, Rada Rodziców oraz grono pedagogiczne Polskiej Społecznej Szkoły we Fredrikstad zaprasza wszystkie dzieci z Østfold…

Kolejne spotkanie w polskiej szkole we Fredrikstad
Kolejne spotkanie w polskiej szkole odbędzie się terminowo 16, stycznia. Rozpoczęcie godzina 9:30. Od tego semestru rozpoczną z nami współpracę pani Wioletta- polonistka i pan Wojtek – fotograf, Witamy ich serdecznie. Zajęcia dydaktyczne oraz kółka zainteresowań odbywają się planowo. Prosimy o uwzględnienie pogody i zaopatrzenie dzieci w obuwie zmienne. Niech drugi semestr będzie równie udany…

Kolejne spotkanie w polskiej szkole we Fredrikstad
Spotkanie w polskiej szkole w Norwegii Kolejne spotkanie w polskiej szkole odbędzie się terminowo 16 stycznia. Rozpoczęcie godzina 9:30. Od tego semestru rozpoczną z nami współpracę pani Wioletta – polonistka i pan Wojtek – fotograf. Witamy ich serdecznie. Zajęcia dydaktyczne oraz kółka zainteresowań odbywają się planowo. Prosimy o uwzględnienie pogody i zaopatrzenie dzieci w obuwie…

Polacy kodują podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania
Cała Polska koduje podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania Już w najbliższą sobotę odbędzie się oficjalne otwarcie polskiej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania w Narodowym Instytucie Audiowizualnym w Warszawie. Wydarzenie będzie okazją do pochwalenia się imponującymi planami na tegoroczne obchody tego święta programistów. Między 10 a 18 października w całym kraju odbędą się setki wydarzeń organizowanych przez…

Polak koordynuje grant z udziałem noblisty
Polak koordynuje grant z udziałem noblisty Prof. Michał Leszczyński we współpracy z zeszłorocznym noblistą prof. Hiroshi Amano z Japonii i prof. Vaclavem Holy z Czech będą doskonalić technologię laserowych diod przyszłości. Polacy są pionierami w technologiach opartych na azotku galu (GaN). WISEGaN to jeden z 5 wybranych projektów na 59 złożonych do konkursu w…

Polacy w pierwszej dziesiątce European Rover Challenge
Siedem polskich łazików w pierwszej dziesiątce European Rover Challenge W pierwszej dziesiątce najlepszych łazików, które walczyły w zawodach European Rover Challenge znalazło się aż siedem zespołów z Polski. Najlepszy z nich zespół #next z Politechniki Białostockiej wywalczył 420,2 pkt. i zajął drugie miejsce. Na pierwszym i trzecim znalazły się drużyny z Kanady. Na dziesiątym…

Polacy mogą zrewolucjonizować produkcję jachtów i samolotów
AGP wraz z grupą naukowców z Politechniki Łódzkiej mogą zrewolucjonizować produkcję Polska firma AGP, produkująca grafen o wysokiej jakości, opracuje razem z Politechniką Łódzką komponenty (systemy odsalania wody, magazynowania energii, materiały kompozytowe) mogące zrewolucjonizować produkcję jachtów i samolotów. AGP wraz z grupą naukowców z Politechniki Łódzkiej rozpoczyna badania nad systemem fotowoltaicznym pozwalającym na produkcję energii słonecznej…

Polacy rozpoczynają zmagania w University Rover Challenge
Polscy studenci rozpoczynają zmagania w University Rover Challenge Pięć studenckich zespołów z: Rzeszowa, Warszawy, Częstochowy, Wrocławia oraz z Białegostoku, którego reprezentanci to trzykrotni zwycięzcy konkursu, rozpoczyna zmagania w prestiżowych zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge. Zawody zakończą się 30 maja na pustyni w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. University Rover Challenge w Utah to…

Nowe technologie w Rzeszowie – warsztaty
Warsztaty dla miłośników nowych technologii w Rzeszowie Techniczne aspekty wdrażania beaconów, tworzenie assetów graficznych do gier komputerowych, czy trening interpersonalny to niektóre z zagadnień, jakie znajdą się na warsztatach ze specjalistami z firm informatycznych; zajęcia odbędą się w czwartek w Rzeszowie. Warsztaty organizuje Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ramach Dnia Nowych Technologii….

Konkurs o Nagrodę im. Witolda Lipskiego
Znamy już laureata jubileuszowej X edycji Konkursu o Nagrodę im. Witolda Lipskiego Nagroda im. Witolda Lipskiego dla młodych naukowców w dziedzinie informatyki została przyznana już po raz dziesiąty. Tegorocznym laureatem został dr Jakub Radoszewski z Uniwersytetu Warszawskiego, który specjalizuje się w algorytmice i kombinatoryce tekstów. Podczas uroczystego wręczenia Nagrody, 9 października w Warszawie, laureat…

Norwegowie zdobyli Nobla
Nobel z medycyny dla Norwegów! Laureatami tegorocznej nagrody Nobla w dziedzinie medycyny zostało norweskie małżeństwo z Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii w Trondheim i badacz z Londynu. Naukowcy odkryli, co odpowiada w mózgu za orientację przestrzenną. May-Britt i Edvard Moserowie są małżeństwem od 30 lat, oboje urodzili się i pracują w Norwegii. Przez ostatnie…

Wykonywane gesty mogą zmienić nasze myśli i zachowanie
Badanie: wykonywane gesty mogą zmienić nasze myśli i zachowanie Gest położenia ręki na sercu nie tylko zwiększa wiarygodność gestykulującego w oczach innych, ale też wpływa na jego późniejsze zachowanie – wykazali naukowcy z SWPS w Sopocie. Kiedy więc ułożymy rękę w ten sposób, zachowamy się bardziej uczciwie, niż gdybyśmy położyli ją np. na ramieniu….

Dryfująca farma wiatrowa – Statoil
Dryfująca farma wiatrowa – inwestorem jest norweski koncern Statoil Brytyjski rząd wydał zgodę na powstanie pierwszej w Wielkiej Brytanii dryfującej farmy wiatrowej – poinformował The Crown Estate. Inwestorem jest norweski koncern Statoil, a farma będzie miała moc 30 MW. Statoil uzyskał zgodę na uruchomienie u wybrzeży Szkocji w okolicach Aberdeen pięciu dryfujących turbin wiatrowych o…

Nacjonalizacja rynku podręczników według norwegów
Węgrzy i Norwegowie przestrzegają przed negatywnymi konsekwencjami nacjonalizacji rynku podręczników Ingerencja rządu w rynek podręczników może skutkować obniżeniem jakości edukacji – tak wynika z doświadczeń Węgrów i Norwegów. Tam podobnie jak w Polsce rząd zdecydował się przejąć rolę profesjonalnych wydawców. Nacjonalizacja rynku podręczników była jedną z flagowych reform rządu Viktora Orbána. – Pierwszym krokiem…

Międzynarodowy program HERA JRP
Międzynarodowy program HERA JRP szansą dla humanistów Humaniści prowadzący międzynarodowe badania dotyczące idei „spotkań kulturowych”, mogą wziąć udział w programie badawczym HERA JRP. Wnioski w języku angielskim można składać w wersji elektronicznej przez stronę internetową www.heranet.info do 4 maja. HERA JRP to międzynarodowy program badawczy adresowany do humanistów, finansowany przez 20 organizacji wspierających badania…

EuroGeoSurveys w Norwegii
EuroGeoSurveys w Norwegii – Geological Survey of Norway Państwowa służba geologiczna, którą pełni Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy, należy do stowarzyszenia europejskich służb geologicznych EuroGeoSurveys. Misją służb geologicznych, które zaczęły powstawać blisko dwa wieki temu jako eksperckie instytucje naukowe, jest w pełni obiektywne informowanie społeczeństwa o stanie środowiska naturalnego, ze szczególnym uwzględnieniem…

Wyprawa Wikingów – gra miejska
Zapraszamy do udziału w grze miejskiej! Jeżeli chcesz dowiedzieć się, dlaczego Wikingowie przybyli na ziemię Słowian, a przy tym doskonale się bawić i zdobyć nagrody, koniecznie zbierz znajomych i dołącz do Svena – syna Bjørna! Wikingowie chcą pomóc, ale w oczywisty sposób potrzebują też pomocy mieszkańców Polski. Wylądować na brzegu stolicy jest łatwo, trudniej…

Studenci zagraniczni
Na wszelki wypadek spieszę wyjaśnić, że powyższy tytuł nie jest wstępem do poradnika flirtu towarzyskiego, ale odnosi się do jednego z priorytetów … polskich uczelni. W obliczu niżu demograficznego, który wisi nad Polską jak miecz Damoklesa, ratunkiem dla niektórych szkół wyższych mogą okazać się studenci z zagranicy. Tylko jak ich skłonić, by do nas przyjeżdżali,…

Bankructwo norweskich firm – spadek
Spadek liczby bankructw norweskich firm Wg najnowszych danych Norweskiego Urzędu Statystycznego, w II kw. 2014 r. 1 268 norweskich firm ogłosiło upadłość (w I kw. 1 299), z czego 453 w samym czerwcu. Oznacza to, że w skali roku liczba ta spadła o 3,6%. 1 268 upadłych podmiotów zatrudniało w sumie 2 934 pracowników,…

Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów
Wyniki naboru w ramach Programu „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów” Dofinansowanie w ramach Programu „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów” otrzyma łącznie 50 projektów wyłonionych przez Komitet ds. Wyboru Projektów. Łączna wartość wnioskowanego dofinansowania z funduszy norweskich i EOG wynosi ponad 60 mln zł. W ramach naboru napłynęło łącznie 180 wniosków o dofinansowanie. Udzielane wsparcie będzie…