Strona główna » Osoba zaszczepiona w Norwegii

Osoba zaszczepiona w Norwegii

dodane przez: redakcja
Osoba zaszczepiona w Norwegii – testy, kwarantanna, szczepionki

Osoba zaszczepiona w Norwegii – testy, kwarantanna, szczepionki

Certyfikat COVID w Norwegii jest niezbędny, aby uznać daną osobę za zaszczepioną w pełni. Dokument musi zawierać kod QR. Kraj uznaje również certyfikaty wydane przez kraje spoza UE/EOG.

Osoba zaszczepiona w Norwegii to taka, która przyjęła którąś z wymienionych szczepionek:

  • Comimaty (BioNTech/Pfizer),
  • Spikevax (Moderna),
  • Vaxzevria (Astra Zeneca),
  • Janssen (Johnson&Johnson),
  • Covishield.

U takiej osoby ostatnia dawka szczepienia poda się minimum 7 dni przed przylotem (dwie dawki) lub minimum 21 dni przed przylotem (jedna dawka). Osoby niebędące w pełni zaszczepione lub których certyfikat wygasł są to osoby niezaszczepione.

Oprócz rejestracji podróży przymusowa jest dla tych osób kwarantanna w Norwegii oraz test po przyjeździe do Norwegii, który musi być wykonany w ciągu 24h. Osoby zaszczepione również muszą spełniać odpowiednie wymogi między innymi muszą mieć wykonany test na COVID w Norwegii tuż przed przyjazdem. Na przejściu granicznym wszyscy podróżni są zobowiązani do wykonania testu antygenowego. Na wynik badania czeka się około 20 minut w punkcie testowania. Wynik wykonanego testu również jest widoczny w specjalnym systemie lehsenorge.no (będą go widziały osoby posiadające konto na tej stronie internetowej). Jeżeli na przejściu granicznym nie ma stacji testującej, należy wykonać test na COVID w innym punkcie. Wygodną opcją jest wykonanie samodzielnego testu „kasetkowego” (now. Selvtest) ale nie później niż 24h od wjazdu do Norwegii.

Kwarantanna

Osoby zaszczepione nie podlegają kwarantannie w Norwegii.

Na podstawie materiałów: Ministerstwo Spraw Zagranicznych – gov.pl

Fot: Emin BAYCAN | unsplash.com/@aimlesscode

Podobne artykuły