Strona główna » Paszporty online w Norwegii

Paszporty online w Norwegii

dodane przez: redakcja
Paszporty online w Norwegii

Paszporty online w Norwegii – nowa usługa paszportowa online

Nowa usługa paszportowa online na portalu gov.pl już od 31 marca 2023 r. umożliwi składanie wniosków o dokument paszportowy dla dziecka do lat 12.

Aby skorzystać z nowej usługi paszportowej matka lub ojciec, a także ustanowiony przez sąd opiekun prawny lub kurator dziecka, które nie ukończyło 12 roku życia i potrzebuje paszportu lub paszportu tymczasowego, musi posiadać podpis elektroniczny – kwalifikowany (biznes.gov.pl/pl/portal/0075), osobisty (gov.pl/web/e-dowod/podpis-osobisty) lub podpis zaufany (gov.pl/web/gov/zaloz-profil-zaufany).

Usługa online pozwoli złożyć wniosek o dokument paszportowy dla dzieci do 12 roku życia bez potrzeby umawiania wizyty w konsulacie. Odbiór dokumentu dla dziecka w wieku 5-12 lat będzie wymagał osobistej wizyty dziecka z jednym rodzicem, opiekunem prawnym lub kuratorem w konsulacie (bez umawiania).

Aby od 31 marca 2023 r. móc korzystać z nowej usługi online i bez wizyty w urzędzie konsularnym załatwić sprawę paszportową dziecka wyposaż się w podpis elektroniczny kwalifikowany, osobisty lub podpis zaufany. Szczegółowe informacje na temat dostępne są na portalu gov.pl .

Źródło: Polska w Norwegii | Serwis Rzeczypospolitej Polskiej | gov.pl

Fot: gov.pl

Podobne artykuły