Strona główna » Artur Siódmiak CAMP 2014

Artur Siódmiak CAMP 2014

dodane przez: Marta L
Artur-Siodmiak-CAMP-2014

Artur Siódmiak CAMP 2014 w Hali Torwar w Warszawie

22 listopada 2014 odbyła się kolejna, długo wyczekiwana edycja Artur Siódmiak CAMP. Po raz kolejny spotkaliśmy się z fanami piłki ręcznej w Hali Torwar w Warszawie, która konsekwentnie realizuje politykę prosportową.

Sobotnia impreza była okazją do aktywności wszystkich mieszkańców Warszawy, bowiem formuła trzech paneli uwzględnia zarówno uczestnictwo czynne, jak i bierne w ramach kibicowania podczas Meczu Gwiazd. W pierwszej części imprezy, podczas panelu, tzw. multisportowego, było można spróbować swoich sił w przygotowanych przez AZS Środowisko Warszawa aktywnościach sportowych.

– Podczas pierwszej części mojego CAMP-u dzieci i rodzice mieli okazję wspólnie spędzić aktywnie wolny czas, uczestnicząc w multisportowych aktywnościach z akcentami piłki ręcznej. W dobie deficytu czasu wolnego rodzinna zabawa oraz przeżywanie emocji to jedne z wielu celów jakie chcę realizować poprzez moją imprezę. Atrakcyjna forma zajęć ruchowych wpisuje się również w akcję Ministerstwa Sportu i Turystyki „Stop zwolnieniom z WF-u”, której jestem ambasadorem – zapowiedział organizator imprezy Artur Siódmiak.


Kolejnym elementem imprezy był dedykowany trening z Siódmiakiem. Na tę część CAMP-u zostali zaproszeni mali sportowcy, którzy chcą poznać tajniki treningu, strategii czy nowoczesnych technik w piłce ręcznej.

– W tej części chciałem podzielić się moim warsztatem zawodniczo-trenerskim, który wypracowałem podczas całej kariery na parkietach w Polsce i Europie. Zdradziłem trochę tajników tej pięknej dyscypliny oraz opowiedziałem dzieciakom, że warto przełamywać swoje słabości, ciężko pracować oraz systematycznie podejmować wyzwania, aby osiągać cele nie tylko w obszarze sportowym, także w życiu codziennym. Ten panel jest w pewnej części edukacyjno-wychowawczy, motywujący, wskazuje drogę, która jest jedyną właściwą by osiągnąć w życiu więcej niż inni. Tylko wtedy stajemy się „Mistrzami”, i to nie tylko w sporcie – zapowiada „Siódym”.

Grając na parkietach w Szwajcarii, Norwegii, Niemczech Artur poznał system szkolenia oraz metody treningowe najmłodszych dzieci. Zarówno w PGNiG Akademii Małych Mistrzów, której jedna z filii znajduje się w Warszawie -Targówku w Szkole Podstawowej 285 jak i na zbliżającym się CAMP-ie zostaną wykorzystane wieloletnie doświadczenia i wypracowane metody nauczania.

Po treningu dzieci otrzymali pamiątkową koszulkę z autografem Artura Siódmiaka oraz profesjonalną piłkę, która ma być motywatorem do rozwijania swoich umiejętności.

Ostatnią częścią CAMP-u był Mecz Gwiazd. Zmierzyli się w nim: znani sportowcy, dziennikarze, samorządowcy oraz donatorzy sportu z regionu.

Wszyscy uczestnicy CAMP-u mieli możliwość zapisania się do PGNiG Akademii Małych Mistrzów, mieszczącej się w Szkole Podstawowej 285 w dzielnicy Warszawa – Targówek.

Po imprezie była możliwość zdobycia autografów na przygotowanej przez Akademię Piłki Ręcznej specjalnej pamiątkowej karcie oraz zrobienie sobie wspólnego zdjęcia. Dodatkowo zostały rozlosowane oryginalne koszulki Reprezentacji Polski z nr 9, dokładnie takie w jakiej Artur rzucił słynną bramkę w 2009 roku w meczu z Norwegią, która dała Polakom awans do półfinału mistrzostw świata.

Program czasowy imprezy:

11.00-13.00- AKTYWNOŚCI MULTISPORTOWE

13.00-15.00- TRENING Z ARTUREM SIÓDMIAKIEM

15.00-16.00- MECZ GWIAZD

Źródło: Ministerstwo Sportu i Turystyki (msport.gov.pl)
fot: msport.gov.pl

Podobne artykuły