Strona główna » Szokujące nagrania z polskiej fermy świń

Szokujące nagrania z polskiej fermy świń

dodane przez: Marta L
Szokujace-nagrania-z-polskiej-fermy-swin

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! otrzymała szokujące nagrania z jednej z polskich ferm świń.

Materiały zostały nadesłane przez anonimowego pracownika fermy. Widać na nich świnie trzymane w ciasnych metalowych boksach, konające, pozostawione na pastwę losu prosiaki i sterty martwych zwierząt leżące w korytarzach. Pracownik fermy, który nadesłał nagrania zaznaczył, że to nie odosobniony przypadek. Tak wygląda każda ferma.
Na nagraniu widać jedno z pomieszczeń, w którym znajduje się co najmniej kilkadziesiąt zwierząt. Wszystkie są zamknięte w ciasnych, metalowych stanowiskach indywidualnych. Na tyle ciasnych, że nie mogą się obrócić, a jednocześnie tak skonstruowanych, by nie miały ze sobą bliższego kontaktu. Zwierzęta z trudem mogą się położyć.

Maciory z młodymi trzyma się w osobnym pomieszczeniu. Przez cały okres ciąży maciory przebywają w stanowiskach indywidualnych. Po urodzeniu młodych, znajdują się w kojcach porodowych, w których również nie mogą się obrócić i nie mogą dotknąć prosiąt. W naturze mają bardzo silny instynkt macierzyński. Przygotowują odpowiednio miejsce porodu, a po po porodzie zajmują się młodymi. Na fermach ich rolę sprowadza się jednak jedynie do funkcji karmicielki.

W wielu kojcach porodowych, w których przebywają świnie z młodymi, widać martwe lub powoli konające prosiaki, często leżące we własnych odchodach. W nadesłanych materiałach na co drugim nagraniu pojawiają się martwe zwierzęta – w boksach, na korytarzach, często rzucone jedne na drugie w rogu sali.

Hodowcy podkreślają, że dbają o zwierzęta, że nie dzieje się im żadna krzywda. Twierdzą, że drastyczne materiały pokazywane w telewizji pochodzą z zagranicy i nie mają nic wspólnego z polską rzeczywistością. Fundacja Viva! ma teraz niezbity dowód na to, że to nieprawda. Nagrania pochodzą z polskiej fermy, a po ich obejrzeniu nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że dobrostan zwierząt nie znajduje się na liście priorytetów hodowców. Na fermach świnie traktuje się jak maszyny produkcyjne i zupełnie ignoruje ich naturalne potrzeby.

Źródło: materiały pochodzą ze strony : ekonews.com.pl
fot: freeimages.com

Podobne artykuły