Strona główna » Konferencja DiverCITY2

Konferencja DiverCITY2

dodane przez: Piotr B
konferencja-divercity2

Konferencja DiverCITY2: Miasto dla wszystkich/City for All

27 września Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Miastem Wrocław organizowało konferencję DiverCITY2: Miasto dla wszystkich/City for All.

Konferencja skierowana była przede wszystkim do samorządów i jest zwieńczeniem rozpoczętej w 2015 r. przez Ministerstwo Rozwoju, Miasto Wrocław oraz Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych (KS) realizacji drugiej edycji projektu DiverCity. W jego realizację, podobnie jak przy pierwszej edycji, zaangażowane zostały Polska, Norwegia i Islandia. Partnerem w projekcie są przedstawiciele miast Fredrikstad, Rejkjawik, Vesturbygdd oraz Łodzi.

Osią projektu DiverCity2 jest miejska rewitalizacja, a jej głównymi filarami dwa tematy dotyczące angażowania podmiotów prywatnych w finansowanie działań rewitalizacyjnych i poprawę jakości środowiska miejskiego na obszarach rewitalizacji.

Celem projektu jest przedstawienie możliwości włączania podmiotów prywatnych w działania rewitalizacyjne. Nadrzędne pytanie przy tym: w jaki sposób samorządy, które inicjują i koordynują procesy rewitalizacji, mogą zachęcić i zaprosić do współpracy mieszkańców miast, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, organizacje pozarządowe i podmioty ekonomii społecznej, przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na obszarach rewitalizacji oraz inwestorów prywatnych, którzy planują dopiero nowe inwestycje, w tym projekty deweloperskie.

Celem projektu jest również zgromadzenie wiedzy i dobrych praktyk, które służyć będą jako inspiracja zarówno przedstawicielom władz lokalnych, jak i podmiotom prywatnym. Przykłady przedstawione na konferencji i w towarzyszącej publikacji powinny ułatwić rozpowszechnienie sprawdzonych instrumentów i tworzenie nowych – dostosowanych do potrzeb konkretnych miast, obszarów rewitalizacji i działających tam interesariuszy.

 

Dane kontaktowe:
e-mail: divercity2@w-r.com.pl,
tel.: +48 71 347 51 87

Do pobrania program konferencji: http://www.eog.gov.pl/media/26369/Program_konferencji_DC2.doc

 

Źródło: Serwis funduszy norweskich i EOG (eog.gov.pl)
Fot: własność redakcji

Podobne artykuły