Strona główna » Wzrosła produkcja przemysłowa w Norwegii

Wzrosła produkcja przemysłowa w Norwegii

dodane przez: Marta L
wzrosla-produkcja-przemyslowa-w-norwegii

Wzrost produkcji przemysłowej w Norwegii w listopadzie 2014 r.

 

Według najnowszych danych Norweskiego Urzędu Statystycznego, w listopadzie 2014 r. produkcja sprzedana przemysłu w Norwegii wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu 2013 r. o 4,2% (w październiku wzrost wyniósł 10,7% r/r). W stosunku do października 2014 r. produkcja spadła o 1,9%.

Utrzymujący się wzrost produkcji sprzedanej przemysłu w norweskiej gospodarce w listopadzie 2014 r. nastąpił przy sprzyjających wynikach wszystkich głównych sekcji. Odpowiadająca za niemalże 72% wartości produkcji sprzedanej ogółem sekcja wydobycia oraz usług powiązanych wzrosła o 1,9%.

Druga pod względem udziału w produkcji przemysłowej ogółem sekcja tj. przetwórstwo przemysłowe zwiększyło poziom produkcji o 4,0%. W sekcji tej najwyższą dynamiką zmian wykazały się grupy produkcji maszyn i narzędzi (o 10,0%) oraz statków, łodzi oraz platform wiertniczych (o 9,2% r/r). Jedyną grupą w tej sekcji, która zmniejszyła poziom produkcji w skali roku, było przetwórstwo ropy, produktów chemicznych oraz produkcja farmaceutyków (spadek o 2,2%).

Pozostałe sekcje tj. górnictwo i wydobywanie oraz elektryczność, gaz i para wodna odnotowały wzrosty o odpowiednio 18,7% oraz 7,0% r/r

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony oslo.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com

Podobne artykuły