„Wybitny Polak” - Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

„Wybitny Polak” – Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
Posted by

„Wybitny Polak” – Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego

Teraz Polska” organizuje Konkurs „Wybitny Polak”

Już po raz piąty Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” organizuje Konkurs „Wybitny Polak”. Od 2011 nagradzani są również Wybitni Polacy za granicą. W tegorocznej edycji wyjątkowi rodacy poszukiwani są w Francji, Holandii, Norwegii, Szkocji i USA.

Celem Konkursu jest wykreowanie pozytywnego wizerunku Polaków, pokazanie ich dokonań oraz wyróżnienie i promocja osób, które potrafiły odnieść sukces w kraju i poza jego granicami.

To okazja do zaprezentowania osób, które poprzez swoją działalność i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania pozytywnego wizerunku Polski i Polaków na świecie, a także do przybliżenia sylwetek tych osób w naszym kraju, gdyż jak pokazuje praktyka, bardzo często nasi rodacy, znani i szanowani na emigracji, pozostają zupełnie anonimowi dla nas – Polaków mieszkających w kraju – mówi Michał Lipiński z Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Tytuł „Wybitnego Polaka” może być przyznany w 5 kategoriach: biznes, kultura, nauka, osobowość oraz „Młody Polak”. Kandydatów mogą zgłaszać organizacje, instytucje, stowarzyszenia, związki polonijne funkcjonujące na terenie danego kraju oraz osoby prywatne. Spośród laureatów zagranicznych edycji regionalnych oraz kandydatur wskazanych przez organizacje krajowe Kapituła Godła „Teraz Polska” dokonuje wyboru laureatów konkursu Wybitny Polak. Wygrani odbiorą statutetki „Wybitnego Polaka” podczas uroczystej gali „Teraz Polska” w Teatrze Wielkim w Warszawie (9 czerwca2014).

Honorowe-wyroznienia-Wybitny-Polak

Pierwsza edycja konkursu została przeprowadzona w 2010 roku, a jej laureatami zostali: Wojciech Kilar – jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów oraz Hilary Koprowski – wirusolog i immunolog, twórca pierwszej na świecie szczepionki przeciw wirusowi polio, wywołującemu chorobę Heinego-Medina. W 2011 roku rozszerzono zakres konkursu i objęto nim również edycję za granicą. Więcej informacji o Konkursie i edycjach regionalnych, a także dokumenty konkursowe do pobrania znajdują się na stronie Teraz Polska.

Polecamy artykuły:

Prace norweskiego fotografika Rune Erakera w Polsce
Artyści z Norwegii i Polski we Wrocławiu
– Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”
– Polacy w Norwegii

3 0 5 10 marca, 2014 Ciekawostki, Kultura i sztuka, News, Rozmaitości 10 marca, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.