Strona główna » Jak w prosty sposób oglądać polskie VOD poza krajem

Jak w prosty sposób oglądać polskie VOD poza krajem

dodane przez: Tadeusz A
tv-i-geoblokady

Wyjazd na stałe do Norwegii to dość istotna zmiana życia dla wielu osób. Inna kultura, środowisko i podejście do życia sprawiają, że mija trochę czasu, zanim na dobre się zadomowimy. Dla wielu osób zaskoczeniem może być to, że będąc poza Polską, nie będą w stanie oglądać tych samych treści w Internecie, które mieli w zwyczaju oglądać w domu.

Dostęp do polskich treści za granicą jest ograniczany przez wiele czynników, jednak główna przyczyna tego zjawiska leży w tzw. geoblokadach. Są to specjalne mechanizmy stosowane przez portale, serwisy internetowe i rozmaite usługi sieciowe, których zadaniem jest dopuszczanie do danej zawartości tylko i wyłącznie internautów posiadających odpowiedni adres IP. Jaki? Jest to na najczęściej adres, przypisany do tego kraju, dla którego przeznaczone są treści. Wszystkie pozostałe osoby, łączące się i próbujące uzyskać dostęp do materiału zobaczą komunikat o blokadzie.

Na szczęście są na to skuteczne sposoby, które działają i pozwalają na dostęp do treści przeznaczonych dla innych państw. Wszystko sprowadza się do skorzystania z narzędzia, które pozwala na zmianę IP. Dzięki temu możliwe staje się uzyskanie dostępu do polskojęzycznych treści w Norwegii oraz w każdym innym państwie na świecie.

Co zrobić żeby uzyskać dostęp do polskich treści?

Aby uzyskać dostęp do polskich VOD – serwisów z filmami i serialami – podczas pobytu w Norwegii i innych krajach – należy zmienić adres IP. Istnieje wiele sposobów na zmianę adresu IP, jednak nie wszystkie sprawdzają się w przypadku dostępu do materiałów wideo. Dzieje się tak dlatego, że streaming VOD wymaga dość dobrej jakości połączenia – dużej szybkości transmisji i jej stabilności. Rozwiązania takie jak proxy nie zawsze są w stanie to zapewnić, co więcej bardzo często są blokowane przez serwisy VOD.

Zdecydowanie większą skuteczność w zapewnianiu dostępu do polskich treści poza krajem mają usługi VPN. Pozwalają one na stworzenie wirtualnego, szyfrowanego tunelu, w ramach którego połączenie użytkownika przechodzi przez serwer, który może być zlokalizowany w innym kraju. Dzięki temu, można w bardzo prosty sposób zmienić adres IP i uzyskać dostęp do treści, które mają ograniczenia ze względu na położenie użytkownika. Szczegółowy poradnik na ten temat znajdziesz pod tym adresem w serwisie DobryVPN.pl, gdzie całość zagadnienia została dokładnie opisana. Oferta polskich serwisów VOD jest bardzo ciekawa i warto z niej skorzystać. To, że aktualnie przebywamy w innym kraju, dzięki możliwościom jakie daje VPN przestaje być przeszkodą.

Fot: dobryvpn.pl

Podobne artykuły