Strona główna » Jak tanio przesłać pieniądze z Norwegii do Polski

Jak tanio przesłać pieniądze z Norwegii do Polski

dodane przez: Tadeusz A
Jak tanio przesłać pieniądze z Norwegii

Kraje skandynawskie są jak magnes. Coraz więcej Polaków widzi Danię, Norwegię, czy Szwecję jako bezpieczne i dostanie miejsce zamieszkania. Przed wyjazdem do ziemi wikingów nie odstraszy nas nic, co odzwierciedlają statystki dotyczące polskich imigrantów – co roku do Skandynawii napływa nas kilkanaście tysięcy. Wyjeżdżamy za lepszą pracą, spokojem czy lepszą opieką zdrowotną, ale w Polsce zostawiamy rodzinę, dalszą lub bliższą, i zobowiązujemy się pomagać im finansowo. I tutaj zaczynają się schody. Jednym z dość popularnych problemów pośród polskich emigrantów mieszkających w krajach skandynawskich są przelewy pieniężne, ich wysokie koszty, czas jaki wędrują pieniądze lub mało elastyczne oferty. Zatem jak szybko, bezpiecznie i bez bólu głowy przelać pieniądze do Polski?

Jednym z pierwszych, instynktownych rozwiązań byłoby skorzystanie z przelewu bankowego. Ta opcja wydaje się być szybka (pieniądze wędrują 1-2 dni) i bezpieczna. Problem tkwi w tym, że wiele skandynawskich banków nie oferuje przelewów do Polski, a jeśli oferują, to koszt takiego przelewu sięga nawet do 300NOK czy 309SEK. Ciężko przewidzieć czy sytuacja się zmieni, bo – spójrzmy prawdzie w oczy – niewiele banków wychodzi naprzeciw oczekiwaniom emigrantów. Zdaje się tutaj królować zasada „business is business”.

Inaczej sytuacja ma się jeśli mówimy o firmach specjalizujących się w przelewach międzynarodowych, takich jak firma TransferGo, która – nota bene – wydaje się być obecnie jedną z najlepszych na rynku. Nie chodzi jedynie o niskie koszty przelewów (20NOK lub 10SEK) oraz gwarancję dostarczenia pieniędzy na następny dzień roboczy – chociaż nie ukrywam, że takie przelewy robią wrażenie – ale, przede wszystkim, o podejście do klienta. TransferGo to firma stworzona przez emigrantów dla emigrantów, dzięki czemu rozumie ich problemy, rozterki, i potrzeby.

Firma daje do zrozumienia, że nie jest nastawiona jedynie na samolubne robienie biznesu – inaczej nie oferowaliby przelewu za jedyne 10SEK – ale, że chce raczej pomóc tym, których inaczej nie byłoby stać na drogi przelew lub tym, którym po prostu zależy na czasie. Aspiruje do rangi firmy jako partnera aniżeli do rangi firmy, która stawia własne wygórowane warunki. To pewnie dlatego TransferGo cieszy się dużą popularnością m.in. w Wielkiej Brytanii, Rumunii i na Litwie, a ich strona www jest wypełniona opiniami (oraz zdjęciami!) zadowolonych klientów. Ponadto, załoga TransferGo prowadzi poczytnego bloga, gdzie udziela emigrantom dobrych rad, rozwiewa wątpliwości dotyczące kwestii finansowych, a nawet przypomina o tym, żeby nie zapomnieć o mamie w Dniu Matki! I jak tutaj nie zaufać tak pro-rodzinnej firmie?

Z taką firmą zapewne też lepiej się współpracuje. Nic dziwnego, że portal Wirtualna Norwegia niedawno nawiązał z TransferGo współpracę, której głównym celem jest rozpowszechnienie ich międzynarodowych przelewów na kraje skandynawskie. Wspólnymi siłami mają pokazać tamtejszej Polonii, że wysyłanie pieniędzy do Polski nie musi wymagać więcej niż kilku kliknięć myszką. Ponadto, pierwszy przelew dla każdego nowego klienta jest całkowicie za darmo, co jeszcze bardziej pokazuje jak poważnie firma TransferGo podchodzi do swoich obietnic: „Spróbuj, a zobaczysz jakie to łatwe i bezpieczne. Nie ma żadnych ukrytych zobowiązań”. Czy brzmi to zbyt dobrze, żeby było prawdziwe? Nawet jeśli tak, to jednak warto spróbować, bo klient nic nie traci.

Pomimo, że firma TransferGo dopiero wchodzi na rynek skandynawski, ma już swoich wiernych fanów i klientów, którzy cieszą się ekspresowymi i rzetelnymi usługami, co nie powinno nikogo dziwić. Bo kto nie chce tanich, szybkich i sprawdzonych usług?

Po więcej szczegółów zapraszamy do serwisu TransferGo

Fot: Adeolu Eletu | unsplash.com/@adeolueletu

Podobne artykuły