Strona główna » Norweski Targ Rybny „Touch of Bergen”

Norweski Targ Rybny „Touch of Bergen”

dodane przez: Tomasz G
Norweski-Targ-Rybny-Touch-of-Bergen

Kraby królewskie i wilki morskie z wizytą w Gdańsku

 

W ramach trwającego od 26.07 do 17.08 Jarmarku Dominikańskiego, w dniach 14-15 sierpnia w godzinach 11:00-18:00 odbędzie się Norweski Targ Rybny „Touch of Bergen”.

Bergen – pierwsza stolica Norwegii. Od wczesnego średniowiecza miasto było centrum handlu rybami, ściśle związanym z Hanzą. Tradycyjny Targ Rybny w centrum miasta, którego początki sięgają XIII wieku do dziś należy do największych atrakcji turystycznych Bergen.
Organizatorzy Jarmarku Św. Dominika zaprosili reprezentację miasta Bergen oraz kupców z bergeńskiego Targu Rybnego do udziału w tegorocznym Jarmarku.
Specjalnie dla odwiedzających Jarmark Dominikański, przeniesione zostanie typowe stoisko rybne z Bergen, gdzie norwescy kupcy prezentować będą olbrzymie kraby królewskie, żabnice, wilki morskie, halibuty, stokfishe, czyli suszone dorsze, które są podstawą portugalskiego bacalao i całą gamę innych, niespotykanych w Polsce delikatesów z mórz wokół Norwegii.
Będzie można spróbować norweskich krewetek zimnowodnych, sprzedawanych w Norwegii prosto z kutra. Będzie także zorganizowany pokaz filetowania ryb, degustacja norweskich specjałów rybnych, a pod koniec imprezy będzie można kupić na „aukcji” wybrane okazy i poeksperymentować w domu.

Na scenie znani kucharze –Andrzej Polan i jego asystenci. Będą prezentowali norweskiego łososia i najlepsze przepisy na potrawy z norweskich ryb.

Przewidziano również rozmaite atrakcje i konkursy z nagrodami, a ciekawy program poprowadzą znani dziennikarze: Bartłomiej Jędrzejak z TVN i Ireneusz Jakubek z RMF.

Współorganizatorzy: Ambasada Królestwa Norwegii, Innovation Norway, Norwegian Seafood Council.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony amb-norwegia.pl

 

Fot: amb-norwegia.pl

Podobne artykuły