Strona główna » Przydatne informacje o Norwegii

Przydatne informacje o Norwegii

dodane przez: redakcja
Przydatne informacje o Norwegii. Jesteś miłośnikiem podróżowania i wybierasz się do Norwegii

Przydatne informacje o Norwegii – jesteś miłośnikiem podróżowania i wybierasz się do Norwegii? Oto parę istotnych informacji, które powinieneś wiedzieć

Język obowiązujący w Norwegii

Jeśli nie znasz języka norweskiego i zastanawiasz się jaki język w Norwegii pozwoli Ci się porozumieć z mieszkańcami kraju, odpowiedź jest prosta, jest to język angielski. Norwegowie bardzo dobrze posługują się tym językiem. Jest to jednak rozwiązanie dobre dla podróżujących. Warto zdecydować się na naukę języka norweskiego w momencie gdy chcemy zostać w tym kraju dłużej lub planujemy podjęcie pracy.

Karta kredytowa w Norwegii

Gdy używasz kartę kredytową, która nie została wydana w Skandynawii, możesz zostać poproszony o okazanie dokumentu potwierdzającego Twoją tożsamość. Zdarza się, że dowód osobisty nie jest honorowany i możesz zostać poproszony o okazanie paszportu. Taka sytuacja może mieć miejsce również podczas wymiany walut.

Stacje paliw

Każda stacja benzynowa w Norwegii może wydać Ci broszurę, na której znajdziesz najpotrzebniejsze informacje o danej sieci sprzedającej paliwo LPG.

Motorówki, łodzie i pontony

Kamizelka ratunkowa w Norwegii jest wymagana na każdym pojeździe wodnym. Umieszczone w dobrze widocznym miejscu. W tym kraju zdarzają się nagłe i gwałtowne zmiany panujących warunków atmosferycznych, dlatego zaleca się zakładanie kamizelek.

Przydatne informacje o Norwegii przydadzą się już podczas planowania podróży do tego pięknego kraju, warto przygotować się na wszelkie sytuacje.

Na podstawie materiałów: Ministerstwo Spraw Zagranicznych – gov.pl

Fot: Anne Nygård | unsplash.com/@polarmermaid

Podobne artykuły