Strona główna » Czy Polaków stać na luksusowe samochody

Czy Polaków stać na luksusowe samochody

dodane przez: Marta L
Czy-Polakow-stac-na-luksusowe-samochody

Luksusowe samochody sprzedają się w Polsce coraz lepiej. Marvipol zarabia na nich prawie tyle samo, co na nieruchomościach

Sprzedaż luksusowych samochodów w Polsce szybko rośnie. Marvipol liczy, że również w nowym roku nabywców znajdzie o kilkanaście procent więcej samochodów marki Land Rover i Jaguar. Dlatego poszerza swoje portfolio o kolejne modele tych aut.

Motoryzacja to drugi obok nieruchomości segment działalności Marvipolu. W ostatnim roku przychody z działalności deweloperskiej nieznacznie przewyższały przychody ze sprzedaży aut z wyższej półki.

– Grupa Kapitałowa Marvipol osiągnęła przychody na poziomie ponad 750 mln zł, z czego ok. 350 mln zł pochodziło z segmentu motoryzacyjnego, a 400 mln z segmentu deweloperskiego. Ten pierwszy będzie bardzo dynamicznie rósł w kolejnych latach i taka jest strategia firmy – mówi agencji informacyjnej Newseria Łukasz Sekuła, dyrektor finansowy Marvipolu.

Tendencję potwierdzają wyniki firmy w pierwszych miesiącach tego roku, więc Marvipol zakłada solidny wzrost do końca roku. Duże nadzieje wiąże też z nowymi modelami, które wprowadza na polski rynek. To Land Rover Discovery Sport i Jaguar XE, który trafi do salonów w drugiej połowie roku. Te modele mają przyciągnąć klientów, co powinno skutkować wyższymi wolumenami sprzedaży już w roku poprzednim.

– Wyniki I kwartału są bardzo dobre w segmencie motoryzacyjnym – ocenia Łukasz Sekuła. – Sprzedaliśmy 344 samochody Jaguar Land Rover, co dobrze wróży naszym planom rocznym. Spodziewamy się, ze w tym roku sprzedamy około 1,3 tys. samochodów Jaguar Land Rover. Dla porównania cały zeszły rok to 1118 sztuk, tak że to będzie dwucyfrowy wzrost.

Przychody Marvipolu wzrosły o 50 proc. do 761,2 mln zł. Zysk netto spółki był w tym czasie ponad trzy razy wyższy niż w roku poprzednim i sięgał 48 mln zł. Obecny rok ma być jeszcze lepszy. Optymizm zarządu zdają się potwierdzać najnowsze wyniki deweloperskiej części Grupy. Segment zamknął pierwszy kwartał zgodnie z planem sprzedażowym – 146 podpisanych umów sprzedaży. Sekuła podkreśla, że osiągnięcie wyniku 550-600 sprzedanych mieszkań jest realne. W ubiegłym roku spółka podpisała 776 umów sprzedaży lokali zarówno mieszkalnych, jak i użytkowych.

– Central Park Ursynów to nasza główna inwestycja na najbliższe lata – podkreśla dyrektor finansowy Marvipolu. – W tym roku spodziewamy się sprzedaży na poziomie około 400 mieszkań. To mieszkania przede wszystkim jedno- i dwupokojowe, widzimy też bardzo duże zainteresowanie mieszkaniami trzypokojowymi, o metrażu ponad 60 mkw.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Inwestor
Fot: inwestor.newseria.pl

Podobne artykuły