Strona główna » Kredyt w Norwegii — jakie wymogi musisz spełnić?

Kredyt w Norwegii — jakie wymogi musisz spełnić?

dodane przez: Tadeusz A
kredyt-norwegia

Czy Polacy mogą uzyskać kredyt w Norwegii bez najmniejszego problemu? Jak wyglądają procedury?

Polacy nadal są w Norwegii jedną z najliczniejszych mniejszości. Szacunkowe dane mówią, że pracuje tam około stu tysięcy naszych rodaków. Najczęściej urzeka ich w tym kraju tak inna od polskiej kultura pracy pozbawiona nadmiernego pośpiechu oraz agresji. Cenią sobie oni także wysokie zarobki, doskonale zorganizowane zaplecze socjalne oraz związany z nimi znacznie wyższy od polskiego standard życia. Polacy w Norwegii pracują głównie w przemyśle stoczniowym oraz budowlanym.

Życie w dwóch krajach

Istnieje duża grupa osób, które dzielą swoje życie pomiędzy Polskę i Norwegię. Ma na to wpływ stosunkowa bliskość geograficzna i doskonałe skomunikowanie połączeń lotniczych. Statystyki z ostatnich kilku lat pokazują jasno, że jeśli chodzi o Polaków w Norwegii, to zdecydowanie przeważa czasowa migracja zarobkowa. Nasi rodacy decydują się na zarabianie w kraju wikingów, jednak rzadziej osiadają tam na stałe. Swoje plany rodzinne i przyszłość wiążą z polską. Ma na to zapewne wpływ ciągle spadająca stopa bezrobocia w naszym kraju, która zachęca do powrotu.

Praca w Norwegii, kredyt w Polsce

W sytuacji, kiedy pracujemy w Norwegii, a docelowo planujemy jednak osiąść w rodzinnym kraju, często stajemy przed dylematem jak uzyskać kredyt w Norwegii? Na szczęście polskie banki stają się w tej sprawie coraz bardziej elastyczne. Często nie wymagają nawet osobistego kontaktu w placówce celem uzyskania dodatkowego finansowania podczas pracy za granicą. Niestety część polskich instytucji finansowych wymaga dokładnego udokumentowania kilkuletniego pobytu w Norwegii wraz z przebiegiem zatrudnienia. Czasem trudno się odnaleźć w różnorodnych wymaganiach i wybrać kredyt gotówkowy w Norwegii, który spełni nasze wymagania. Dlatego warto sprawę powierzyć fachowcom.

Rozwiązanie – ACONTO

Aconto jest nowoczesnym operatorem bankowym, który pomoże nam uzyskać kredyt w Norwegii na mieszkanie w Polsce. Z nim żadna pożyczka w Norwegii nie będzie niemożliwa do otrzymania. Doradcy z Aconto porównają dla nas wszystkie oferty instytucji bankowych oraz pozabankowych i przedstawią taką, która będzie najkorzystniejsza w naszej sytuacji. Oczywiście najłatwiej będzie uzyskać kredyt gotówkowy w Norwegii osobom, które posiadają umowę o pracę zapewniającą dochód na odpowiednim poziomie. Instytucje finansowe biorą także pod uwagę dotychczasową historię kredytową, sytuację małżeńską oraz posiadane przez osobę ubiegającą się o środki finansowe oszczędności.

Niezależnie od tego, czy nasze wynagrodzenie za pracę w Norwegii otrzymujemy na konto w polskim, czy norweskim banku, niezależnie czy wypłacane jest ono w złotówkach, czy w innej walucie w Aconto otrzymamy kredyt gotówkowy w złotówkach, który będziemy mogli przeznaczyć na dowolny wybrany przez nas cel. Możemy na przykład wziąć kredyt w Norwegii na dom w Polsce. A kredyt gotówkowy pozwoli nam kupić samochód, przeprowadzić remont mieszkania czy pojechać na wymarzone wakacje z najbliższymi. Wszystko to szybko i sprawnie.

W Aconto decyzja kredytowa dotycząca wniosków opiewających na maksymalnie 15 tysięcy złotych odbywa się na oświadczenie w przeciągu zaledwie 10 minut. Bez zbędnych nikomu niepotrzebnych formalności. Oferta Aconto sprawia, że pracując w Norwegii, możemy z powodzeniem realizować swoje plany w Polsce, z pomocą odpowiedniego kredytu.

Fot: aconto.pl

Podobne artykuły