Strona główna » Koncert jazzowy w Helsinkach

Koncert jazzowy w Helsinkach

dodane przez: Tomasz G
Koncert-jazzowy-w-Helsinkach

Koncert jazzowy w Helsinkach na scenie Espan Lava

25 czerwca br. uroczystym koncertem jazzowym na scenie Espan Lava Węgry zakończyły swoją prezydencję w Grupie Wyszehradzkiej i przekazały przewodnictwo Słowacji.

Grupa muzyków jazzowych pochodzących z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Finlandii pod muzycznym kierownictwem znanego węgierskiego pianisty i kompozytora Laszlo Sule zgromadziła w centrum Helsinek liczne grono entuzjastów jazzu. Podobnie jak w roku ubiegłym koncert był wspólnym przedsięwzięciem ambasad krajów V4 w Helsinkach.

Podsumowując prezydencję Węgrzy podkreślili znakomite stosunki łączące wszystkie kraje V4, a projekty zrealizowane w okresie swojego przewodnictwa  – głównie w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego, polityki bezpieczeństwa i rozwoju infrastruktury Północ-Południe – ocenili jako kluczowe dla rozwoju regionu. Grupa Wyszehradzka to nieformalne zrzeszenie czterech państw, którego celem jest pogłębianie ich współpracy regionalnej oraz  w ramach UE i NATO. W ramach V4  m.in. co pół roku odbywają się  spotkania premierów, a raz do  roku spotkania prezydentów i przewodniczących parlamentów. Ostatnio Polska przewodniczyła grupie V4 od 1 lipca 2012 do 30 czerwca 2013 r.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Helsinkach (finlandia.msz.gov.pl)
Fot: finlandia.msz.gov.pl

Podobne artykuły