Strona główna » Przekaz pieniężny z Norwegii do Polski

Przekaz pieniężny z Norwegii do Polski

dodane przez: Tomasz G
Jak tanio przesłać pieniądze z Norwegii

Przekaz pieniężny z Norwegii do Polski – najbezpieczniejszy sposób

Sposób na najtańszy przekaz pieniężny do Polski z Norwegii

Jak wiadomo, przewożenie zarobionych pieniędzy osobiście z Norwegii nie należy do najbezpieczniejszych rozwiązań, a przekazanie ich poprzez bank obarczone będzie sporymi opłatami. Wymieniając zaledwie 10 000 NOK możesz stracić w ten sposób nawet 200 PLN. Co możemy zrobić w takiej sytuacji?

Słowem wstępu

Dzięki otwarciu norweskiego rynku pracy dla Polaków, wielu naszych rodaków zdecydowało się na wyjazd, który zagwarantował im lepsze zarobki, a czasem w ogóle możliwość zatrudnienia. W zamian za to, Norwegia zyskała dużą grupę doświadczonych i rzetelnych fachowców, która pomimo tego, że nie jest tak liczna jak w Wielkiej Brytanii, potrzebuje w jak najtańszy sposób przekazać zarobione pieniądze najbliższym lub przelać je po prostu na swoje konta bankowe w Polsce.

Oszczędź czas i pieniądze!

W Norwegii, inaczej niż w Polsce, kantory nie cieszą się dużą popularnością, dlatego skorzystanie z ich internetowych odpowiedników jest korzystniejsze dla każdej osoby wyjeżdżającej za granicę w celach zarobkowych. W Trejdoo przelewy możesz wykonać 7 dni w tygodniu w dogodnych dla siebie godzinach, a koszty są nawet kilkadziesiąt razy niższe niż w przypadku skorzystania z usług banków, ponieważ posiadają oni konto w norweskim banku, umożliwiające obniżenie kosztów do minimum. Pieniądze są przesyłane z jednego norweskiego banku do drugiego. Później wymieniasz NOK na PLN po najlepszym, negocjowanym kursie i bez dodatkowych opłat przelewasz na konto złotówkowe w polskim banku.

Kantor internetowy Trejdoo obsługuje przelewy ze wszystkimi bankami zarówno w Polsce jak i za granicą, pomijając zbędnych pośredników, którzy zarabiają na spreadzie (różnicy między kursem sprzedaży i kupna). Wystarczy jednak dostęp do Internetu i.. odrobina chęci, by pominąć zbędne opłaty.

Klasyka to same problemy

Wykonując przekaz za pośrednictwem norweskich banków takich jak Sparebank1 czy Storebrand, transakcje będą obciążone dodatkowymi opłatami. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę to, że większość placówek jest czynna tylko od poniedziałku do piątku w godzinach pracy większości osób. Dokonanie przekazu pieniężnego wiąże się ponadto z koniecznym udaniem się do siedziby banku, która znajduje się zwykle w mieście lub większym miasteczku, często oddalonym od naszego miejsca zamieszkania czy pracy.

Ale czy w internecie jest bezpieczniej?

Trejdoo jest wyjątkowe w tym względzie, ponieważ oprócz dbania o jak najlepszy kurs wymiany, troszczy się o swoich klientów, stawiając na bezpieczeństwo. Kantor ten posiada status Unijnej Instytucji Płatniczej i jest nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego. Jest również notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. Wszelkie transakcje zabezpieczone są szyfrowanym połączeniem SSL.

Chcę ale nie potrafię – jak zacząć?

Wysłanie przekazu pieniężnego zaczynamy od założenia konta, dzięki któremu będziemy mogli swobodnie poruszać się po całej platformie i korzystać z wielu dodatkowych opcji. Następnie wystarczy zasilić nasz portfel przelewem z wybranego przez nas banku. Określamy czy chcemy dokonać wpłaty z banku w Polsce czy w Norwegii i określamy walutę oraz bank, w którym posiadamy rachunek. Aby sfinalizować przelew wskazujemy rachunek, na który mają być przekazane środki pieniężne.

Podsumowując

Jeśli mieszkasz, pracujesz w Norwegii i zastanawiasz się jaka jest najtańsza droga przekazania pieniędzy do Polski, sprawdź koniecznie platformę wymiany walut Trejdoo.

Dzięki współpracy z norweskimi bankami możesz być pewien, że przekazywanie pieniędzy swoim najbliższym nie będzie wiązać się z ponoszeniem dużych kosztów pieniężnych czy czasowych.
Zaoszczędzone na przekazie kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych, można przecież spożytkować w lepszy sposób…

Fot: Adeolu Eletu | unsplash.com/@adeolueletu

Podobne artykuły